Отменен гол на Никола Калинич в последната минута попречи на Рома да стигне до победата у дома срещу Каляри в мач от седмия кръг на Серия А.

Калинич прати топката в мрежата, но реферът отмени попадението заради фаул в атака и срещата завърши 1:1.Каляри поведе с гол на Жоао Педро в 26-а минута, а автогол на Лука Чепители в 31-а минута възстанови равенството.

През второто полувреме Рома имаше сериозно териториално превъзходство и натискът даде резултат в последната минута, когато Един Джеко свали топката с глава към Калинич, който засече отблизо в мрежата, но радостта на домакините бе кратка, след като съдията отмени попадението.

В края нервите взеха връх, като старши треньорът на Рома Пауло Фонсека получи червен картон за бурните си реакции след отменения гол.

Участникът в Шампионска лига Аталанта спечели без проблеми у дома срещу Лече с 3:1 и остава трети във временното класиране.

Дуван Сапата и Алехандро Гомес дадоха аванс на тима от Бергамо до почивката, а Робин Госенс покачи на 3:0 в началото на второто полувреме. Гостите от Лече върнаха един гол чрез Фабио Лучони четири минути преди края.

Болоня и Лацио не излъчиха победител и завършиха 2:2. И четирите гола паднаха до почивката, като за домакините от Болоня се разписаха Ладислав Крейчи и Родриго Паласио, а за Лацио на два пъти точен бе Чиро Имобиле.

Лацио можеше да измъкне трите точки в 88-а минута, когато реферът отсъди спорна дузпа за римляните, но Хоакин Кореа уцели напречната греда.

И двата отбора завършиха мача с по 10 души след червени картони на Гари Медел за Болоня и Лукас Лейва за Лацио.