Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна за шеста поредна година на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро.

Поставеният под номер 9 Димитров загуби от петия в схемата Марин Чилич (Хърватия) с 6:7(5), 4:6 след 109 минути игра.

Това беше последен мач за 27-годишния хасковлия за сезона, в който той не успя да стигне до трофей, като записа едва 24 успеха в 43 срещи, а от понеделник ще падне с девет места до 19-ото в световната ранглиста.

Димитров допусна пробив в първия си сервис-гейм, който веднага след това върна, а при 4:5 и при 5:6 той отрази общо пет сетбола на съперника. В тайбрека хасковлията поведе с 5:3 точки, но Чилич стигна до обрат с четири поредни разигравания.

Ранен пробив даде нов аванс на хърватина във втората част, който той запази до края.

Димитров отрази 13 от 15 възможности за пробив, но завърши с едва 17 печеливши удара срещу цели 32 непредизвикани грешки, докато балансът на Чилич беше 29 уинъра срещу 27 грешки.

Така хърватинът заслужено стигна за трети пореден сезон до четвъртфиналите във френската столица.