Испанецът Роберто Баутиста Агут елиминира водача в световната ранглиста по тенис Новак Джокович (Сърбия) в четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 8,36 милиона долара. Поставеният под номер 22 Баутиста Агут навакса кошмарно начало и стигна до обрат срещу шесткратния шампион след 1:6, 7:5, 6:3.

Стартът на срещата с нищо не предвещаваше завършека й. Джокович стартира със серия от пет поредни гейма и взе убедително първия сет за малко повече от половин час. Белградчанинът проби в началото на втората част, но Агут веднага изравни, след което отрази четири възможности за пробив, а в 12-ия гейм испанецът отново спечели подаването на съперника, а с това и сета.

В решаващата трета част Агут дръпна с 5:2 и до края запази преднината си. На четвъртфиналите той ще играе срещу защитаващия титлата си представител на домакините Джон Иснър, който елиминира британеца Кайл Едмънд (Великобритания) със 7:6(5), 7:6(3).

Австралиецът Ник Кириос отпадна след поражение от хърватина Борна Чорич с 6:4, 3:6, 2:6. Кириос отново беше замесен в скандал с публиката, като в третия гейм получи наказателна точка заради обидни реплики към зрител на трибуните, което му донесе втори пробив и изоставане от 2:5.

Следващият съперник на Чорич ще бъде канадския младок Феликс Оже-Алиасим, който елиминира поставения под номер 17 грузинец Николос Басилашвили със 7:6(4), 6:4 и стана първият квалификант, който достигна до четвъртфиналите на турнира след аржентинеца Гийермо Каняс през 2007 година.

Седмият в света Кевин Андерсън (1Южна Африка) навакса ранно изоставане от 1:4 и с решителни късни пробиви в двата сета стигна до успеха срещу австралиеца Джордън Томпсън със 7:5, 7:5. Андерсън очаква победителя от мача между Роджър Федерер (Швейцария) и Данийл Медведев (Русия), който беше отложен за тази вечер.

Денис Шаповалов (Канада) взе последните четири разигравания в мача и записа втори успех в кариерата си над тенисист от топ 10 след 4:6, 6:3, 7:6(3) над осмия поставен Стефанос Циципас (Гърция). На четвъртфиналите Шаповалов ще срещне представителя на домакините Франсис Тиафо, който се справи с белгиеца Давид Гофен със 7:5, 7:6(6), след като навакса пасив от 3:5 гейма в първия сет.