Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира на червени кортове в Барселона с награден фонд 2.6 милиона евро.

Българинът, който участва в надпреварата с "уайлд кард" и е 13-и поставен в схемата, загуби от Николас Хари (Чили) с 6:2, 4:6, 6:7(2) за малко повече от два часа игра.

Димитров загуби подаването си още в първия гейм на мача, но след това направи три пробива и спечели убедително първия сет.

Във втората част Хари отново стигна до пробив в първия гейм, който му беше достатъчен, за да изравни резултата.

В третата част нито един от двамата не успя да стигне до пробив, а в тайбрека Хари поведе с 5:1 и след 7:2 приключи мача.

27-годишният Димитров заработи 45 точки за световната ранглиста и 33 580 евро.

Българинът, който е номер 43 в световната ранглиста, ще падне поне с четири места в подреждането, след като не успя да защити точките си от миналата година, когато достигна до четвъртфиналите.

23-годишният чилиец, номер 81 в световната ранглиста, ще играе на четвъртфиналите срещу шампиона от "София Оупън 2019" Данийл Медведев (Русия).

Седмият поставен Медведев победи американеца Макензи МакДонълд с 6:3, 6:2 за 79 минути.