Двукратната шампионка Симона Халеп (Румъния) се класира за финала на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 7 милиона евро.

Третата поставена Халеп победи швейцарката Белинда Бенчич с 6:2, 6:7(2), 6:0 за 1:57 часа.

В началото на втория сет двете си размениха по два пробива, а след това Бенчич спечели тайбрека със 7:2 точки и изравни резултата.

В третия сет румънката доминираше изцяло и не даде нито гейм на съперничката си.

Халеп ще измести Наоми Осака (Япония) от върха в световната ранглиста на WТА, ако спечели титлата в Мадрид.

На финала Симона Халеп ще играе с победителката от мача между номер 8 в схемата Слоун Стивънс (САЩ) и седмата поставена Кики Бертенс (Холандия).