Франция победи Китай с 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) в среща от първия кръг в група "В" на световното първенство по волейбол за мъже, която се игра в "Арена Монбат" в Русе.

"Петлите", който са европейски шампиони от 2015 година на първенството в България и Италия, доминираха изцяло в двубоя и спечелиха за 79 минути пред около 700 зрители.

Французите спечелиха Световната лига през 2015 и 2017 година, а тази година играха на финала, където загубиха от Русия с 0:3 гейма.

Най-резултатен за Франция беше Стефан Бойе с 23 точки, Кевин Тили добави 11 точки.

Звездата на френския национален отбор Ървин Нгапет, който се очакваше да пропусне първите мачове от шампионата заради контузия, започна като титуляр и завърши със 7 точки.

За Китай се отличиха Цзян Чуан с 10 точки и Чън Лунхай с 9 точки.