Бразилия записа чиста победа срещу Пуерто Рико с 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) в първата среща от олимпийската квалификация по волейбол, която се провежда във Варна. Олимпийските шампиони бяха затруднени по-сериозно само през първата част на мача.

Двубоят започна изключително оспорвано и равностойно, а резултатът бе изравняван 6 пъти. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:6 за бразилците. След прекъсването гостите в мача успяха не само да изравнят при 10:10, но и повеждаха на два пъти с по две точки при 12:10 и 14:12. Бразилците изравниха при 14:14, но изоставаха с 2 точки при второто техническо прекъсване - 14:16. Олимпийският шампион веднага изравни при 16:16, след което последваха четири изравнявания, последното при 21:21, а Бразилия показа класа и успя да затвори първата част с 25:23.

През втората част домакините показаха много по-добра игра и набързо поведоха с 3:0, а при първото техническо прекъсване преднината им бе 5 точки - 8:3. Гостите допускаха доста грешки, а бразилците бяха почти безупречни и в атака, и в защита, и започнаха да трупат преднина, която достигна 6 точки при второто техническо прекъсване - 16:10. До края на гейма бразилците не срещнаха особени проблеми и взеха втората част с 25:19.

В началото на третата част играта бе равностойна, но след три изравнявания пуерториканците успяха да поведат с 2 точки при 5:3. Бразилия изравни при 6:6, последва още едно изравняване, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за домакините в днешния мач. След прекъсването резултатът бе изравняван на два пъти, след което Бразилия поведе с 11:9, но допусна гостите да изравнят при 11:11. След още едно равенства с 2 точки напред излезе тимът на Пуерто Рико - 14:12. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за гостите. След прекъсването бразилците успяха да отбележат три поредни точки и не само изравниха, но и поведоха в резултата. След още едно равенства домакините отбелязаха 5 поредни точки и поведоха с 22:17. До края на гейма Бразилия не срещна затруднения и с блокада на Маурисио Соуса го спечели с 25:19 и съответно мача с 3:0.

Утре Бразилия играе от 17.00 часа с Египет, а тимът на Пуерто Рико среща България от 20.30 часа. По-късно днес от 20.30 часа е втората среща от програмата между отборите на България и Египет.