Дунав победи Верея с 2:0 в Русе в мач от 22-я кръг на Първа лига.

Северняците тотално надиграха своя съперник в хода на целия мач и заслужено спечелиха във втори пореден двубой от първенството.

Те не бяха печелили у дома от 10 септември насам, когато победиха Витоша. За Верея това е втора поредна загуба в шампионата и четвърти мач без победа.

Точни за домакините бяха Васил Шопов и Красимир Станоев от дузпа.

Първата добра възможност се откри пред Дунав. Красимир Станоев стреля от малък ъгъл и Цинцарски изби в ъглов удар. От последвалия корнер Мартин Ковачев стреля с глава, но топката мина със сантиметри над вратата.

Най-чистата възможност бе за Васил Шопов в 35-та минута след центриране на Божидар Васев. Ударът с глава на първия мина встрани.

В 39-та минута обаче Дунав заслужено излезе напред в резултата. Васил Шопов вкара поредния си гол с прецизен удар от границата на наказателното поле, с който Цинцарски не се справи.

Цялото първо полувреме принадлежеше на русенци, които отправиха не малко удари и можеше да водят с повече. Те бяха господар на терена.

Натискът продължи и през втората част. В 59-та минута Дунав получи правото да изпълни дузпа.

Елиаш фаулира Карагерен, но повторенията показаха, че решението е спорно. Красимир Станоев реализира дузпата, въпреки че Цинцарски бе много близо да спаси и дори отклони топката след плонжа си. Топката обаче все пак влетя във вратата му.

След втория гол Верея взе инициативата и се настани по-трайно в половината на съперника, но така и не успя да създаде нещо опасно. Както в целия мач.

В края даже резултатът можеше да стане 3:0, но Юлиян Ненов пропусна отблизо след центриране отляво.

Дунав - Верея 2:0
1:0 Шопов (39')
2:0 Станоев (59')

Стартовите състави:

Дунав: 1. Луков, 83. Попадийн, 16. Ковачев, 4. Патев, 11. Димов, 14. Васев, 31. Станоев, 10. Шопов, 7. Карагерен, 77. Костадинов, 9. Луис да Силва

Етър: 12. Цинцарски, 6. Иванов, 4. Тенев, 21. Илиев, 15. Слаев, 18. Вълчев, 20. Бенгюзов, 11. Йорданов, 77. Танев, 17. Домовчийски, 7. Андонов