Атлетико Мадрид удари с 2:0 Спортинг Лисабон и записа страхотна победа в първата 1/4 финална среща между двата отбора за Лига Европа.

Коке откри в 1-ата минута след груба грешка на Себастиан Коатес, а в края на полувремето звездата на испанците Антоан Гризман направи 2:0. Така Атлетико взе чиста победа и гледа към полуфиналите на турнира.

Испанците имат вече 15 победи в последните си 16 домакинства за Лига Европа. В този турнир "дюшекчиите" отстъпиха за последно на собствен терен през 2013 година от Рубин (0:2).

От своя страна Спортинг продължи с неубедителните си игри в последно време и логично записа загуба. Всичко обаче ще се реши след седмица, когато е срещата-реванш в Лисабон.

В същото време Лацио се справи с РБ Залцбург - 4:2. На стадио "Олимпико" имаше голова фиеста, която в крайна сметка бе спечелена от римските "орли".

Срещата предложи страхотен футбол, който задоволи и най-претенциозните зрители. Положенията и красивите отигравания се редуваха едно след друго, а головете бяха цели шест.

Попаденията за домакините мушнаха Лулич (8), Пароло (49), Андерсон (74) и Имобиле (77). Точни за гостите бяха Бериша (30-дузпа) и Минамино (71).

В последната среща от тази фаза на турнира германците от РБ Лайпциг излъгаха с 1:0 Олимпик Марсилия. Единственото попадение в мача вкара Вернер (45).