Първата дама на леката ни атлетика Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българката завърши втора в първия полуфинал с време 22.65 секунди и директно си осигури място в битката за призовите места.
Бягането спечели Дина Ашър-Смит от Великобритания с 22.33 секунди. Златната медалистка на 200 м от Амстердам от преди две години демонстрира блестяща форма. Тя поведе рано и завърши с аванс пред останалите.
Ивет пък убедително се пребори за второто място след отлично бягане, което бе на много близо до най-доброто й постижение през този сезон - 22.63 секунди.
Другата българска представителка в тази дисциплина Инна Ефтимова не успя да стигне до финала, след като завърши на 7-о място в четвъртия полуфинал с резултат 23:62 секунди.








Най-малко 54-ма ранени и 18 изчезнали след взрив във фабрика в Катар (+ВИДЕО)
Втори шанс за успех очаква 4 зодии до края на юни 2026
Тръмп се оплаква наред – от Италия и Мелони, от медийна публикация
Взрив в газов терминал в Катар, 18 души са в неизвестност
Норвегия налага почти пълна забрана на AI в началното училище
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Кристиан Мбили пред сблъсък с Канело: Тази битка ще промени живота ми
Волкановски е готов за Гейджи: Ще приема битка за втори пояс без колебание
Ислам Махачев отказва участия в RAF: Фокусиран съм върху UFC
Дрикус дю Плеси се завръща срещу Камару Усман в главния мач на UFC Оклахома Сити
Нова молекула дава революционна надежда в борбата срещу Алцхаймер
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Коментари
Напиши коментар10:46 | 11 авг 2018 г.
08:32 | 11 авг 2018 г.
Напиши коментар