Пари Сен Жермен записа 11-а поредна победа в Лига 1 след успех с 2:0 като гост на Олимпик Марсилия в голямото дерби на френския футбол.

На стадион "Велодром" двата отбора изиграха равностоен мач, но геният на Килиан Мбапе наклони везните в полза на парижани. Мбапе започна на пейката и се появи на терена в 62-а минута на мястото на Чупо-Мотинг.

Само три минути по-късно Мбапе в типичния си стил се откъсна от дясно и с прецизен удар под плонжа на вратаря откри резултата в полза на ПСЖ.

В добавеното време контраатака на ПСЖ завърши с прострелно подаване на Неймар към връхлитащия Юлиан Дракслер, който засече топката в мрежата за втори път.

Парижани водят убедително с пълен актив от 33 точки след 11 кръга. Марсилия остава на пето място с 19 точки.