Манчестър Сити стигна до безпроблемна победа при гостуването си на Уест Хям на "Лондон Парк" с 4:0. При това "гражданите" постигнаха успеха си за малко повече от половин час игра след началото на мача.

Това стана в среща от 13-ия кръг на Висшата лига и след нея тимът на Пеп Гуардиола е лидер в класирането с актив от 35 спечелени точки.

"Чуковете" от своя страна са на незавидната 13-а позиция с 12 точки в актива си.

Давид Силва откри в 11-ата минута, а осем минути по-късно Стърлинг удвои аванса на манчестърци. Сане вкара за класическия резултат в 34-ата минута. Отново Лирой бе точен в 93-ата минута за крайното 4:0.

Срещата започна отлично за "гражданите" и в 11-ата минута Силва даде аванс на тима си напред в резултата. Стърлинг с ниско подаване успя да намери испанеца, който прати топката в мрежата и така реализира осмото си попадение през сезона.

В 19-ата минута Стърлинг удвои аванса на шампионите, след като Сабалета го намери с хубаво подаване в наказателното поле и крилото отклони топката в противниковата врата.

Малко след това Арнаутович пробва да намали, но ударът му бе отразен от Едерсон. В 34-ата минута Сане бе намерен от Стърлинг и с хубав финт матира стража и Балбуена, за да прати топката във вратата на домакините.

До почивката нямаше повече голове, а броени минути след началото на второто полувреме Сане принуди стража на противника да прави спасяване, за да предотврати четвърто попадение в своята врата.

В 57-ата минута домакините имаха добро положение да вкарат поне почетен гол на своя противник, но Антонио направи сериозен пропуск от добра позиция и така пропиля положението, което имаше пред себе си.

През следващите минути темпото на игра леко поспадна и не се стигна до кой знае какви фрапантни положения пред двете врати.

В 93-ата минута Сане оформи крайния резултат с второто си попадение в срещата. Жесус го намери в малкото наказателно поле и германецът реализира.

УЕСТ ХЯМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:4
0:1 - Давид Силва (11)
0:2 - Стърлинг (19)
0:3 - Сане (34)
0:4 - Сане (90+3)

УЕСТ ХЯМ: Фабиански, Забалета, Балбуена, Диоп, Масуаку (46 - Кресуел), Диангана (55 - Чичарито), Райс, Обианг, Антонио, Филипе Андерсон (68 - Перес), Арнаутович

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Отаменди, Лапорт, Делф, Гюндоган (70 - Фодън), Фернандиньо, Давид Силва, Стърлинг, Сане, Агуеро