Манчестър Сити победи Саутхемптън с 3:1 в двубой от 20-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Сейнт Мери"

Футболистите на мениджъра Пеп Гуардиола показаха съвсем различно лице в сравнение с последните си два мача, в които допуснаха изненадващи загуби от Лестър (1:2) и Кристъл Палас (2:3). "Гражданите" доминираха на терена през цялото време и заслужено стигнаха до успеха, благодарение на Давид Силва, Серхио Агуеро, а Джеймс Уорд-Праус си обтеляза автогол. Голмайсторът, който нацели правилната врата за "светците" бе Пиер Хойберг.

Така Сити се изкачи на второто място в класирането с 47 точки, с 2 повече от отбора на Тотнъм и 7 по-малко от първенеца Ливърпул. Саутхемптън пък е 17-и с 15 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9BrsXuB-GXI" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Гостите започнаха доста агресивно срещата и стигнаха до интересно положение в 5-ата минута. Бернардо Силва нахлу в наказателното поле и стреля от опасна близост до вратата, но Алекс МакКарти блесна с великолепна намеса.

Все пак неизбежното се случи в 10-ата минута. Страхотно взаимодействие между Давид Силва и Бернардо даде възможност на първия чиста позиция пред гола на границата на наказателното поле. Футболистът не разочарова, след като преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл - 0:1.

Десет минути по-късно Рияд Марез маневрира успешно между двама защитници и опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай лявата греда.

В 26-ата минута Серхио Агуеро бе изведен по прекрасен начин дълбоко в наказателното поле на гостите. Аржентинецът дръпна спусъка, но МакКарти показа добро чувство да пласиране и спаси.

В 37-ата минута "светците" успяха да изравнят. Пиер Хойберг се възползва от грешка на Зинченко и му открадна топката. Футболистът напредна и от удобна позиция в пеналтерията прати топката неспасяемо във вратата на Едерсон.

В 45-ата минута Сити отново поведе. В опит да пресече острото подаване на Рахим Стърлинг отляво, Джеймс Уорд-Праус отклони топката и я прати директно в своята врата.

В добавеното време на първата част пък Серхио Агуеро също успя да се разпише. Бързоногият аржентинец засече с глава прекрасно центриране на Зинченко и от близко разстояние не остави шансове на МакКарти.

През второто полувреме Сити продължи с агресивната си игра. В 55-ата минута Алекс МакКарти заслужено получи овации от феновете на "Сейнт Мери". Вратарят парира с глава силен удар отблизо на Рахим Стърлинг.

Пет минути по-късно обаче Серхио Агуеро бе близо до втория си гол в срещата. Нападателят отправи техничен изстрел от границата на наказателното поле. Топката обаче се се удари в напречната греда.

Постепенно тембото на игра видимо падна и двата отбора сякаш доиграваха мача. Все пак "гражданите стигнаха до поредна опасност пред вратата на домакините в 80-ата минута. Рияд Марез се оказа на обещаваща позиция и шутира МакКарти обаче отново внимаваше и спаси.

Пет минути по късно "светците" останаха с човек по-малко на терена. Пиер Хойберг се хвърли с бутоните напред в краката на Фернандиньо и заслужено бе изгонен с директен червен картон.

Саутхемптън - Манчестър Сити 1:3

Голмайстори: Давид Силва (10') Пиер Хойберг (37'), Джеймс Уорд-Праус (45' а.г.) Серхио Агуеро (45+3')

Саутхемптън: МакКарти, Рамзи, Беднарек, Стивънс, Таргет, Ромеу (Валери 63'), Уорд-Праус, Хойберг, Лемина (Редмънд 46'), Елиунуси, Остин (Лонг 68')
Мениджър: Ралф Хазенхютъл

Сити: Едерсон, Данило, Компани, Лапорте, Зинченко, Фернандиньо (Уолкър 89'), Д. Силва, Б. Силва, Марез (Сане 84'), Стърлинг, Агуеро (Жесус 73')
Мениджър: Пеп Гуардиола