Спестена дузпа и доста пресилен червен картон на Венци Василев през първата част донесоха първи успех на Берое след подновяването на шампионата.

Това се случи в двубоя от 22-ия кръг на Първа лига, в който те победиха Етър с 1:0 като домакин. В предишния кръг старозагорци загубиха от Септември с 0:1.

По този начин Берое събра 39 точки на 5-ото място, като изравни 4-ия Ботев. Етър от своя страна остава седми с 33 пункта.

Единственото попадение в днешната среща отбеляза ветеранът Мартин Камбуров в 37-ата минута, като това бе попадение номер 217 за него в елита.

Срещата започна с добра сиутация за домакините, като Камбуров излезе очи в очи с Христо Иванов, който успя да спаси.

Веднага след това момчетата на Красимир Балъков поеха инициативата в срещата и бяха по-добре играещият отбор.

Така в следващите 20-ина минути с пропуски се отчетоха Георги Сърмов и Румен Руменов.

В 35-ата минута Велко Батрович бе съборен в наказателното поле на домакините с груб шпагат от страна на Никита Баранов, но наказателен удар не последва.

Само 2 минути по-късно беройци откриха чрез Мартин Камбуров. Императора се възползва от асистенция на Александър Василев.

След още няколко минути ситуацията на терена стана още по-скандална. В 38-ата Венци Василев получи жълт картон, а две по-късно той получи втори такъв и респективно бе изгонен. Повторенията обаче показаха, че това е незаслужено, тъй като той игра с топката при шпагата, за който получи второто официално предупреждение.

През второто полувреме Етър игра равностойно срещу своя съперник, макар и да бе с човек по-малко.

В 64-ата минута изстрел на Гълъбов с глава не намери очертанията на вратата на Берое.

Така се стигна и до най-чистото положение за болярите през втората част. В 80-ата минута Флорент Боджадж стреля много опасно с глава, като ударът му бе париран от Перниш.

В края на мача домакините вкараха още един гол, но той не бе зачетен заради засада на Бандаловски.

БЕРОЕ - ЕТЪР 1:0
1:0 Мартин Камбуров (36)

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 6. Александър Цветков, 11. Иван Бандаловски, 27. Никита Баранов, 8. Карлос Охене, 73. Иван Минчев, 19. Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров

Етър: 1. Христо Иванов, 84. Здравко Илиев, 21. Ванцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 25. Крум Стоянов, 22. Никола Колев, 8. Румен Руменов, 5. Георги Сърмов, 73. Иван Стоянов, 10. Велко Батрович, 88. Флорент Боджадж