Италия постигна драматична победа с 2:1 след обрат срещу Босна и Херцеговина в евроквалификация от Група J.

Двата тима спретнаха здрав мач, който се игра на стадиона в Торино.

Още в 32-ата минута Джеко доста изненадващо даде аванс на гостите напред в резултата. Все пак обаче малко след почивката Инсине изравни. Срещата вървеше към реми преди в 86-ата минута Верати да вкара победния гол.

В класирането след този двубой Италия е лидер с 12 точки, а босненците са 5-и с едва 4 пункта.

Срещата започна с добро темпо и домакините се опитаха да наложат традиционния натиск над гостуващия тим, но така и не създадоха кой знае какви възможности през първите минути.

Първото добро положение бе за гостуващия тим и в 18-ата минута Висча отправи хубав удар, който бе на път да влезе във вратата на противниковия тим, но в крайна сметка Бонучи се намеси решително и предотврати много голяма опасност.

През следващите минути на терена нямаше кой знае какви шансове пред двете врати, а италианците имаха териториален превес над своя опонент.

Доста изненадващо в 32-ата минута Джеко даде аванс на гостите. Висча намери прекрасно нападателя на границата на вратарското поле и стрелецът с лекота вкара топката в мрежата и се възползва по чудесен начин от паса на своя съотборник.

Точно три минути преди почивката италианците бяха близо да изравнят. Куалиарела обаче не успя да вкара във вратата, след като Шехич спаси по фантастичен начин негов удар.

Второто полувреме започна ударно за италианците и в 49-ата минута те стигнаха до изравнително попадение.

Инсине засече с фамозно воле центриране от корнер на Бернардески и не остави шансове на противниковия вратар да реагира.

В 53-ата минута Чивич имаше страхотен шанс да върне преднината на гостите, но ударът му бе блокиран.

Броени минути след това Сиригу направи супер спасяване след удар на Висча към долния десен ъгъл.

През следващите минути на терена не се създаде нищо интересно и темпото на игра поспадна леко с оглед напредването на двубоя.

В 70-ата минута Италия бе близо до обрата, но Шехич спаси коварния удар на Барела и се намеси отлично в ситуацията.

В 86-ата минута Верати с хубав удар по земя от наказателното поле не даде шанс на противниковия страж и оформи успеха на италианците. До самия край нямаше повече голове.

ИТАЛИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 2:1