Тунис победи Гана с 5:4 след изпълнение на дузпи и взе последния билет за 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 1:1.

В първата част  попадения на паднаха, въпреки че ганайците бяха по-напористи в търсене на гола, а след почивката тунизийците успяха да поведат с гол на Таха Кхенеси (73) след асистенция на Вайди Кехрида.

Появилият се като резерва в 90-ата минута Рами Бедуи си вкара автогол секунди по-късно, след като засече с глава центриране от фаул на ганайците и прати топката в собствената си врата.

В продълженията „черните звезди“ бяха по-активни, но тунизийците успяха да удържат равенството и да пратят двубоя в дузпи. При тях тунизийците бяха безгрешни, а влезлият като резерва Екубан от Гана сгреши, след като не успя да преодолее вратаря Хасен.

Така Тунис продължава напред и в спор за място на 1/2-финалите ще срещне сензацията Мадагаскар, достигнал 1/4-финалите при дебюта си в този турнир.