Аржентина без Лионел Меси в състава си направи равенство 0:0 с Чили в приятелски мач, който се проведе в Лос Анджелис.

В срещата имаше малко положения за гол, като през второто полувреме гредите помогнаха и на двата състава да не допуснат попадение.

Джовани Ло Селсо от "гаучосите" трябваше да бъде заменен принудително, след като получи контузия при извършено нарушение от Чарлз Арангис. В мача бяха показани общо 10 жълти картона.

Аржентниците играха без звездата си Меси, който е наказан за три двубоя заради невъздържани прояви. В негово отсъствие аржентиският отбор беше воден от Пауло Дибала и Лаутаро Мартинес.

Двата тима ще играят нови контролни срещи през следващата седмица, които са част от подготовката за започващите квалификации за Мондиал 2022.