Григор Димитров отпадна на 1/2-финалите на US Open, след като загуби от руснака Данийл Медведев, който стигна до успеха след 7:6(5), 6:4, 6:3.

Така руският младок си осигури място на финала в надпреварата и ще чака победителя от мача между Рафаел Надал и Матео Беретини.

И въпреки загубата не може да не се отбележи, че имаше моменти в които Димитров играеше своя тенис, но просто нямаше късмет.

В първия сет Медведев проби още в първия гейм и след това си спечели подаването, но българинът върна пробива в четвъртия гейм и до края на частта двамата си взимаха подаванията, за да се стигне до тайбрек.

Там руснакът спечели след 7:5 точки. Преди самия тайбрек нашето момче имаше сетбол, който обаче бе отразен от руснака.

Във втория сет Григор поведе с пробив, но Данил веднага го върна. След това Данил поведе с пробив, но Гришо го върна. В десетия гейм обаче руснакът проби решително и удвои аванса си в готовите сетове.

В третия сет Медведев реши всичко след пробив в четвъртия гейм и след това си взе всички подавания. до края.