Александър Зверев победи Роджър Федерер след 6:3, 6:7(7), 6:3 след здрава битка, която продължи малко над два часа. След изненадващата си победа германецът се класира за 1/2-финалите на силния "Мастърс" в Шанхай.

Това бе негов четвърти успех срещу швейцарския ветеран в тура, като има и три загуби срещу него, но впечатляващото е, че статистиката му е положителна.

Саша проби в шестия гейм на първия сет и си спечели подаванията след това, а във втория сет той навакса изоставане от пробив след моментален рибрейк в третия гейм, а след това в единадесетия гейм стигна до пробив аванс и 40:0 в своя полза.

Шокиращо обаче той не само, че изпусна три мачбола на свой сервис, но след това и в тайбрека се провали и изпусна още два мачбола.

В третия сет всичко бе решено от пробив във втория гейм, който германецът задържа до самия край. В спор за място на финала той ще срещне Доминик Тийм или Матео Беретини.