Новак Джокович се класира за финала на тенис турнира в Дубай. Сръбският тенисисти спаси три мачбола срещу Гаел Монфис и го победи с 2:6, 7:6, 6:1. Мачът между двамата тенисисти продължи повече от два часа и половина.

Това бе 17-ата поредна победа за Жокера, който все още е непобеден от началото на 2020 година.

През първия сет французинът успя да пробие на два пъти сервиса на Джокович и затвори комфортно частта с 6:2. Във втория сет световният №1 изоставаше с 1:3 гейма, но успя да вкара частта в тайбрек. Тогава на Джокович му се наложи да спасява три поредни мачбола. Сърбинът изоставаше с 3:6 и два мини пробива. Той обаче успя да се измъкне, спечели тайбрека с 10:8 и изравни резултата в сетовете 1:1.

В третия решаващ сет Джокович бе безпощаден и го спечели категорично с 6:1, пробивайки на три пъти сервиса на Монфис.

По този начин Жокера си спечели място на големия финал, където ще се изправи срещу Стефанос Циципас, който по-рано през вчерашния ден победи Даниел Еванс с 2:0 сета (6:2, 6:3).

За последно Джокович и Циципас се срещнаха в Абу Даби през декември. Тогава гъркът надделя с 2:1 сета в полуфиналния мач.