Фаворитите в Италия спечелиха мачовете си от 4-ия кръг на Серия "А".

Хегемонът Ювентус надделя с 3:1 при гостуването си на Сасуоло, а втори хеттрик през сезона наниза Пауло Дибала. Головете на аржентинската звезда бяха чиста проба класа, а той записа мач №100 през кариерата си за "бианконерите".

Милан победи с 2:1 Удинезе на "Сан Сиро", като всички попадения паднаха през първото полувреме. Успехът за "росонерите" донесе Никола Калинич с два точни изстрела. Интер продължава безпогрешната си серия след 2:0 при визитата си на Кротоне. Победата изненадващо дойде с голове в заключителните минути на мача, но след нея "нерадзурите" и Юве имат пълен актив от 12 точки.

Същото се отнася и за Наполи, който смаза у дома с 6:0 новака Беневенто. Белгийският национал Дрис Мертенс заби другия хеттрик в кръга на Апенините. Рома пък не срещна проблеми срещу Верона в Рим и се наложи с 3:0. Един Джеко се отличи с два гола, а след почти година отсъствие заради контузия на терена се завърна Алесандро Флоренци.

Резултати и голмайстори:

Рома – Верона 3:0
1:0 Наингола (22), 3:0 Джеко (33, 61)

Сасуоло – Ювентус 1:3
0:2 Дибала (16, 49), 1:2 Политано (51), 1:3 Дибала (63)

Милан – Удинезе 2:1
1:0 Калинич (22), 2:1 Ласаня (28), 2:1 Калинич (31)

Наполи – Беневенто 6:0
1:0 Алан (3), 2:0 Инсиние (15), 3:0 Мертенс (27), 4:0 Кайехон (32), 6:0 Мертенс (65, 90)

Спал – Каляри 0:2
0:1 Барело (17), 0:2 Жоао Педро (68)

Торино – Сампдория 2:2
0:1 Сапата (1), 1:1 Басели (13), 2:1 Белоти (15), 2:2 Куалиарела (34)

Киево – Аталанта 1:1
1:0 Бастиен (52), 1:1 Гомез (85)

Фиорентина – Болоня 2:1
1:0 Киеза (51), 1:1 Паласио (52), 2:1 Пазела (69)

Кротоне – Интер 0:2
0:1 Скриниар (82), 0:2 Перишич (90+2)

Дженоа – Лацио 2:3
0:1 Бастос (13), 1:1 Пелегри (57), 1:2 Иммобиле (70), 2:2 Пелегри (73), 2:3 Иммобиле (82)