Воденият от Красимир Балъков тим на Етър Велико Търново ще се изправи срещу тима на Дунав Русе в плейаут за запазване на мястото в Първа професионална лига. Това стана факт, след като в полуфинална среща реванш Етър победи с 1:0 Пирин Благоевград като гост и с общ резултат 3:1 направи предпоследната крачка към спасението.

Пирин пък ще се изправи срещу отбора на Витоша Бистрица, като загубилият от този сблъсък директно ще изпадне във Втора лига. Спечелилият го ще играе допълнителен плейоф за оставане в елита с втория от Втора лига.

Срещата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград започна малко по-добре за тима на домакините, но играчите на Милен Радуканов така и не успяха да материализират териториалното си превъзходство.

В 13-ата минута Флорен Боджадж опита да преодолее с глава стража на Етър Христо Иванов, който обаче спаси. Тодор Траянов можеше да отбележи за домакините в 32-рата минута, но шутът му премина над гредата Иванов. Чак в края на първото полувреме Етър погледна малко по-смело към вратата на Пирин, но единствено Самб Бадара успя да отправи опасен удар минута преди края, който обаче премина покрай страничната греда на Георги Георгиев.

Доста по-интересно започна второто полувреме. В 50-ата минута Иванов закова на голлинията удар на Румен Сандев от непосредствена близост. Вратарят на гостите бързо поднови играта, което позволи на гостите да организират контраатака. Румен Руменов спря топката за нахлуващия на скорост Аласана Мане, който с шут от движение от над 25 метра прати неспасяемо топката във вратата на Пирин за 1:0 в полза на отбора от Велико Търново.

Още в ответната аката Пирин можеше да изравни, но този път Тодор Паланков стреля с глава над вратата на Етър. Гостите можеха два решат всичко в мача десетина минути по-късно, но първо Ерик Почански се забави с удара си от близка дистанция, а след това Георги Пашов отправи крайно неточен изстрел с левия крак.

Даниел Младенов можеше също да вкара втори гол за Етър в 80-ата минута, но също като Пашов стреля високо над вратата на Георгиев. Минута след това Пирин бе близо до изравняването, но Христо Иванов спаси плътния изстрел на Боджадж.

До края на срещата играта се пренесе дълбоко в половината гостите, които чакаха добри възможности за гол на контраатака. Димо Атанасов бе много близо до такъв в 90-ата минута, но от малък ъгъл би право в крака на Георги Георгиев.

Пирин - Етър Велико 0:1 (1:3 общ резултат)

Голмайстори: 0:1 Аласана Мане 51

Пирин (4-1-4-1): Георги Георгиев - Костадин Ничев, Румен Сандев, Методий Стефанов, Юлиян Попев - Конър Хендерсън - Тодор Паланков (76-Петър Христов), Тодор Траянов, Радослав Кирилов, Анте Рения - Флорент Боджадж
Треньор: Милен Радуканов

Етър (4-1-4-1): Христо Иванов - Георги Пашов, Иван Скерлев, Венцислав Василев, Димо Атанасов - Георги Сърмов - Даниел Младенов (84-Пламен Гълъбов), Аласана Мане (72-Никола Колев), Румен Руменов, Ерик Почански - Самб Бадара (83-Иван Петков)
Треньор: Красимир Балъков

Стадион: Христо Ботев, Благоевград
Съдия: Никола Попов
Жлъти картони: Костадин Ничев, Конър Хендерсън, Флорент Боджадж (Пирин); Венцислав Василев, Аласана Мане, Никола Колев (Етър)