Славия завърши наравно 1:1 у дома с Локомотив Пловдив в двубой от 15-ия кръг в шампионата.

В 13-ата минута Славчо Шоколаров стреля силно от дъгата на наказателното поле, но Мартин Луков се справи с удара му.

Десет минути преди почивката шут на Дейвид Малембана излезе в аут, а в 41-ата минута гредата помогна на "белите" да не допуснат попадение. Бирсент Карагарен центрира към Ален Ожболт и неговият удар се отби в страничния стълб зад Георги Георгиев.

През втората част липсваха чистите голови положения, а двата тима размениха попадения след изпълнение на дузпи. В 73-ата минута Емил Виячки извърши нарушение в наказателното поле срещу Петър Витанов и Димитър Илиев даде аванс за Локомотив от бялата точка.

Три минути по-късно Радослав Кирилов стреля неточно от наказателното поле.

В 80-ата минута Славчо Шоколаров беше повален в наказателното поле от Йосип Томашевич и Галин Иванов изравни при 11-метровия наказателен удар.

В добавеното време на срещата Анте Аралица стреля опасно към вратата на домакините, но топката излезе в аут.

Локомотив е на второ място в класирането с 33 точки, докато Славия заема петата позиция с 23 спечелени точки. Пловдивчани имаха шест поредни победи преди равенството днес, докато "белите" бяха с четири последователни успеха в efbet Лигата.

Славия - Локомотив Пловдив 1:1

0:1 Димитър Илиев 73-дузпа
1:1 Галин Иванов 82-дузпа

Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Георги Йомов, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов (88-Дарко Тасевски), Радослав Кирилов (81-Калоян Кръстев), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (70-Венцислав Бенгюзов)

Локомотив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Динис Алмейда, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев (76-Уирис де Оливейра), Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Георги Илиев (89-Анте Аралица), Димитър Илиев, Ален Ожболт