Полузащитникът на Байерн Мюнхен Марио Гьотце призна, че все още не се чувства готов да изиграе пълни 90 минути.

Офанзивният полузащитник завърши миналия сезон с разкъсване на мускулни снопове в бедрото и започна настоящата кампания с неприятна контузия в глезена, в резултат от безумното нарушение на Рамиреш в мача за Суперкупата на Европа срещу Челси.

Сега Марио Гьотце вече е възстановен, но липсата на игрова практика го закотвя на резервната скамейка на европейския клубен първенец.

"Все още не съм достатъчно силен, за да играя през всичките 90 минути. Тренирам само от десетина дни и не съм се подлагал на много интензивни занимания", каза Гьотце, цитиран от германските медии.

"Надявам се да записвам повече минути на терена. В последните около пет месеца аз съм извън игровия ритъм. И затова съм доволен, че сега отново имам възможността да играя", добави футболистът.