Полша и Италия направиха скучно 0:0 помежду си в мач от група 1 на Дивизия "А" в Лигата на нациите.

На стадиона в Гданск двата отбора не създадоха много голови положения, като "адзурите" бяха малко по-активни в предни позиции.

С ремито интригата в групата се заплете. Италианците остават лидери с 5 точки, докато Полша има 4 т., с колкото е и Нидерландия. На последната 4-та позиция с 2 т. е Босна и Херцеговина.

В следващия кръг на 14 октомври Италия приема "лалетата", докато Полша е домакин на Босна.

Италия започна мача по-активно и още в 9-ата минута Лоренцо Пелегрини засече с глава, но покрай лявата греда. 120 секунди по-късно "адзурите" не поведоха като по чудо. Андреа Белоти намери Федерико Киеза и новото попълнение на Ювентус вместо да вкара пред опразнената врата, прати топката над напречния стълб.

После Емерсон Палмиери блокира удар на Роберт Левандовски, след което четирикратният световен шампион продължи да доминира на стадиона в Гданск. В 27-ата минута Пелегрини поиска дузпа, но претенциите му останаха неуважени.

След половин час игра Камил Йожвяк засече с глава, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и улови без проблеми. 4 минути по-късно отново Пелегрини беше под светлината на прожекторите.

Футболистът на Рома получи пас на отлична позиция в наказателното поле и стреля по земя. Ударът му обаче беше много слаб и Лукаш Фабиански спаси без проблеми.

В 51-ата минута Николо Барела изгуби топката малко пред наказателното поле на Италия от Якуб Модер, халфът на Лех Познан шутира силно в близкия ъгъл, но Донарума изби. В 65-ата минута Емерсон засече с глава, но покрай лявата греда.

Четвърт час преди края резервата Аркадиуш Милик получи пас на удобна позиция    , но остана малко зад топката и не успя да затрудни Донарума. В ответната атака друг футболист, появил се от пейката – Мойс Кийн, стреля силно, но ударът беше блокиран.

До края така и не падна гол и мачът завърши 0:0, въпреки че в 89-ата минута Карол Линети шутира от границата на наказателното поле и рикошет спаси Донарума.

Полша – Италия 0:0

Голмайстори: няма

Полша: Фабиански, Кедзиора, Глик, Валукиевич, Бережински, Криховяк, Модер, Шимански (59-Гросицки), Клих (70-Милик), Йожвяк (82-Карбовник), Левандовски (83-Линети)
Селекционер: Йержи Бжечек

Италия: Донарума, Флоренци, Бонучи, Ачерби, Емерсон, Барела (78-Локатели), Жоржиньо, Верати, Киеза (70-Кийн), Пелегрини (83-Берарди), Белоти (83-Капуто)
Селекционер: Роберто Манчини

Гданск, ст.: "Енерга"
Съдия: Хосе Санчес (Испания)
Жълти картони: Бережински, Кедзиора (Полша); Белоти, Ачерби (Италия)