Наполи изпусна победата в последните секунди при гостуването на предпослединя Каляри в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А. Неаполитанците водеха с 1:0 до самия край, но анголецът Дзито Лувумбо се разписа в сетния миг за крайното 1:1.

Равенството при този резултат е второ поредно за Наполи тази седмица под ръководството на новия треньор Франческо Калцона, който замени на поста Валтер Мадзари. Наполи завърши 1:1 и срещу Барселона в Шампионска лига в сряда.

Наполи поведе в 65-ата минута с гол на Виктор Осимен. Джакомо Распадори центрира в наказателното поле на Каляри, където Виктор Осимен стреля с глава, вратарят спаси, но при добавката нигериецът не сгреши.

Каляри изравни резултата в шестата минута на добавеното време, след като  Жуан Жезус сгреши и позволи на Дзито Лувумбо да прати топката в мрежата за 1:1.

Наполи заема девето място с 37 точки, докато Каляри е предпоследен с 20 точки, колкото имат Верона и Сасуоло./БТА

Снимка: БГНЕС