Болоня разби с лекота с 3:0 Салернитана у дома в среща от 30-ия кръг от Серия А. "Червено-сините" се представиха силно и постигнаха две победи в един сезон срещу „водните кончета“ за първи път в историята.

Домакините започнаха вихрено и още в 14-ата минута Рикардо Орсолини откри резултата. Минута преди края на първата част белгийският национал Алексис Салемакерс реализира красиво второ попадение във вратата на отбора от Салерно.

Превъзходството на Болоня продължи през второто полувреме от двубоя, но третото попадение беше реализирано в допълнителното време на срещата чрез Харалампос Ликоянис.

Антонио Кандрева пропусна най-чистата ситуация за гостите в 80-ата минута. Болоня се намира на четвърто място в класирането с 57 точки след втората си поредна победа, докато Салернитана е на 20-та позиция в шампионата на Италия със само 14 пункта.

По-късно днес Рома гостува на Лече, докато лидерът в класирането Интер Милано приема Емполи.