Челси победи с 2:0 Уулвърхемптън в мач от последния 38-ми кръг на Висшата лига, игран на "Стамфорд Бридж", за да запази мястото си в Топ 4.

Головете за домакините вкараха Мейсън Маунт и Оливие Жиру. И двете попадения паднаха в продължението на първото полувреме.

С успеха "сините" събраха 66 точки, колкото и Манчестър Юнайтед. Лондончани обаче завършиха сезона на 4-то място, а "червените дяволи" точно пред тях.

"Вълците" пък бяха изместени от Тотнъм от 6-та позиция, след като "шпорите" завършиха 1:1 при гостуването си на Кристъл Палас. Така Уулвс изпусна Лига Европа, но все пак може да се класира за турнира, ако Челси победи Арсенал на финала за ФА Къп.

Мениджърът на домакините Франк Лампард направи две промени от загубата с 3:5 от Ливърпул. Вили Кабайеро застана на вратата вместо Кепа Арисабалага, докато Вилиан отстъпи мястото си на Кристиан Пулишич.

Мат Дохърти изигра своя мач №300 за Уулвс, атаката поведоха Педро Нето, Раул Хименес и Диого Жота. Взетият през зимата от Олимпиакос Даниел Поденсе седна на пейката.

Първият удар в мача дойде в 13-ата минута. Тогава Рийс Джеймс се измъкна при центриране от фаул и засече с глава, но много встрани от дясната греда. После Раул Хименес се опита да застраши Вили Кабайеро, но ударът му беше блокиран.

Следващото положение дойде чак в 39-ата минута. Мейсън Маунт намери Оливие Жури в близост до точката за дузпата, но изпълнението на френския национал беше изключително неточно. До този момент статистиката показваше, че двата отбора още нямат точни изстрели.

В края на полувремето вече стана напечено. Първо Педро Нето извърши фаул на опасна позиция. Зад топката застана Мейсън Маунт, който с превъзходно изпълнение даде преднина за Челси – 1:0!

180 секунди по-късно домакините удвоиха преднината си. Маунт с отличен пас изведе Жиру, който финтира вратаря, справи се със защитник, след което от почти паднало положение бутна топката във вратата за 2:0!

Веднага след гола главният съдия Стюърт Атуел спря играта и се допита до ВАР дали да покаже втори жълт картон на Раул Хименес за фаул. Той обаче реши, че не е нужно да изгони нападателя на "вълците".

След почивката Челси контролираше мача, но в 57-ата минута пред Диого Жота се откри добра възможност. Той можеше да изведе Хименес, но реши да стреля и Вили Кабайеро спаси без проблеми. Това беше първи точен удар за Уулвс в сблъсъка.

След близо час игра Нуно Ешпирито Санто направи тройна смяна в опит да подобри играта на отбора си. Рубен Винагре, Жоао Моутиньо и Даниел Поденсе замениха съответно Джони, Рубен Невеш и Мат Дохърти.

Челси обаче продължи да диктува събитията на терена и четвърт час преди края Маркос Алонсо се озова в наказателното поле, овладя отличен пас и стреля, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин. После Кабайеро спокойно улови изпълнение с глава на Вили Боли.

До края не падна нов гол и Челси спечели с 2:0.

Челси – Уулвърхемптън 2:0

Голмайстори: 1:0 Маунт (45+1), 2:0 Жиру (45+4)

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Рюдигер, Зума, Джеймс, Жоржиньо (86-Баркли), Ковачич (85-Лофтъс-Чийк), Алонсо, Маунт (85-Педро), Жиру (77-Ейбрахам), Пулишич (77-Хъдсън-Одой)
Мениджър: Франк Лампард

Уулвърхемптън: Патрисио, Боли, Коуди, Сайс, Дохърти (59-Поденсе), Дендонкер, Невеш (59-Моутиньо), Джони (59-Винагре), Нето (46-Траоре), Хименес, Жота (85-Жордао)
Мениджър: Нуно Ешпирито Санто

Лондон, ст.: "Стамфорд Бридж"