Манчестър Юнайтед постигна целта си и ще играе във Висшата лига през следващия сезон, печелейки директния сблъсък на терена на Лестър с 2:0.

Червените дяволи спечелиха тактическата битка с голове след почивката, за да финишират на отличното трето място с 66 точки. Лисиците останаха 5-и с 62 и ще играят в Лига Европа.

Така Оле Гунар Солскяер се зарадва от силния завършек и със сигурност е оптимист за следващия сезон, независимо, че разликата до шампиона Ливърпул остана цели 33 точки.

За Лестър имаше три промени от последния мач, като Хамза Чаудри, Марк Обрайтън  и Келечи Ихеаначо започнаха, като нападателят партнираше на Джейми Варди в атака. За Юнайтед се завърна Уан-Бисака на мястата на Фосу-Менса.

През първото полувреме нямаше много положения, макар че домакините действаха по-активно. Те пропуснаха една ситуация трима на двама, при която Ихеаначо не подаде навреме, а стреля, но разочароващо.

Юнайтед владеше повече топката, но му липсваше качества в предни позиции. В края на полувремето Рашфорд първо стреля неточно, а след това по диагонала накара Шмайхел да се намесва, но почивката дойде при 0:0.

След нея Лестър остана по-активен и в 60-ата минута Варди отклони с глава в напречната греда след центриране на Юри Тилеманс. Гостите обаче оцеляха и в 69-ата минута получиха дузпа.

Фернандеш изведе Марсиал, а Морган и Еванс се хвърлиха в краката му. Французинът падна, а след преразглеждане от ВАР решението бе потвърдено. Бруно Фернандеш не сбърка и реализира рекордния 14-и наказателен удар за Юнайтед през кампанията в първенството.

Харви Барнс пропусна от добра позиция, като не успя да стреля както трябва малко след това, а и Уес Морган не успя да уцели топката при една добра ситуация. Удар на Демари Грей  премина много близо до вратата, преди в добавеното време Джони Еванс да връхлети върху Скот Мактомини и да бъде изгонен.

В 97-ата минута пък Каспер Шмайхел опита да финтира резервата Джеси Лингард, не успя и загуби топката, за да може нападателят да реализира на празна врата за крайното 2:0.

Лестър – Манчестър Юнайтед    0:2

0:1 Фернандеш 71 дузпа
0:2 Лингард 97

Лестър: Шмайхел, Джъстин, Морган, Еванс, Томас (87 Хърст), Ндиди, Тилеманс (73 Прат), Чаудри (73 Грей), Олбрайтън (73 Барнс), Варди, Ихеаначо (58 Перес)
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Уилямс, Погба, Матич, Фернандеш (86 Мактомини), Грийнууд (77 Лингард), Рашфорд (97 Фосу-Менса), Марсиал (97 Игало)