Мениджърът на Челси Томас Тухел не пази добри спомени от стадиона на Ливърпул, показва статистиката.

Тази вечер той за трети път ще излезе на легендарния "Анфийлд" като наставник, а във всеки от двата случая загуби драматично с късен гол.

През 2016-а начело с Борусия Дортмунд той бе изхвърлен от Лига Европа с попадение на Деян Ловрен в 91-ата минута (Ливърпул спечели с 4:3 онази нощ и общ резултат 5:4). През 2018-а дойде и другото поражение. То бе в груповата фаза на Шампионската лига, докато отговаряше за ПСЖ – 2:3 с гол на Роберто Фирмино отново в 91-ата минута.

„Спокоен съм. Сигурен съм, че на Ливърпул ще му липсват феновете. От опит знам въздействието на тълпата на "Анфийлд". Да, те пропуснаха да спечелят доста точки, но често нямаха късмет. Ливърпул е един от най-добрите отбори в Европа, но ние знаем, че можем да спечелим.

Защо загубих двете си визити на "Анфийлд" по толкова драматичен начин? Не знам, не мога да обясня. Според мен резултатите не разказват цялата история", допълва цитираният от "Тема спорт" Тухел.