Келиан ван дер Kaaп за последно е бил в датския Виборг, но от началото на този сезон е изиграл само два официални мача, отбелязва „Тема спорт“. Последният датира от 12 септември 2021 година, когато неговият тим губи като домакин с 2:3 от Олборг.

Бранителят близа в игра в 52-ата минута при равенство 1:1, но впоследствие гостите достигат до успеха. Във временното класиране Виборг заема осмото място с актив от 20 точки.

Преди това на 2 септември централният защитник се появява в заключителните десет минути и при загубата за Купата на Дания от Фредерисия след изпълнение на дузпи. Това прави общо 77 минути на терена.

През миналия сезон Ван дер Каап записва 26 двубоя за израелския Макаби Нетаня в местното първенство, където успява да реализира едно попадение.

Любопитното е, че той е част от нидерландския Камбуур през сезон 2019/2020, но не успява да се засече в тима с бившия нападател на Левски Найджъл Роберта, който вече бе преминал на „Герена“.

Снимка: БГНЕС