Силната буря в София прекрати приятелския мач между ЦСКА и Пирин, състоял се на стадион "Българска армия".

"Червените" имаха преднина от 2:0 на почивката след голове на Енрике Рафаел в 38-ата минута и Али Соу в 41-ата след рикошет. Стартът на второто полувреме се забави с близо четвърт час заради пороя, излял се над столицата.

Силният дъжд беше придружен и от мощен вятър, който издуха резервните скамейки на двата отбора. Игрището буквално се превърна в езеро и очаквано беше преценено, че условията не позволяват проверката да продължи.

Иначе домакините излязоха на терена на стадион "Българска армия" с новата екипировка за сезон 2020/2021 година.

ЦСКА тотално надигра своя съперник и видимо бе по-добрият отбор. В 18-ата минута Иван Турицов центрира остро от дясно към Али Соу и защитник на Пирин изби топката в напречната греда, като замалко да си отбележи рядко красив автогол.

В 23-ата минута Енрике Рафаел нахлу мощно в наказателното поле на гостите и бе съборен от противников играч, но съдията не посочи бялата точка, въпреки че имаше всички основания за това.

Резултатът бе открит в 39-ата минута, когато отново Енрике отне топката в средата на терена и след страхотна самостоятелна акция се разписа във вратата на Пирин. Две минути по-късно Али Соу покачи на 2:0 с изстрел извън наказателното поле и рикошет в крака на Николай Бодуров, топката прехвърли вратаря на орлетата и така завърши първата част.

На почивката над стадион "Българска армия" се разрази мощна гръмотевична буря и пороен дъжд и атмосферните условия не позволиха срещата да се доиграе. Съдията прекрати мача при резултат 2:0 за ЦСКА.

Следващата седмица червените ще изиграят още една контрола срещу отбора на Монтана, но точната дата за нея все още не е уточнена.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Тонислав Йорданов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов.

Пирин: 91. Исмет Кисьо, 13. Архан Исуф, 32. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 44. Конър Хендерсън, 7. С. Георгиев, 15. Дж. Айна, 71. Антон Карачанаков, 21. Преслав Йорданов

Снимки: Lap.bg.