ЦСКА постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

В 17-ата минута Рафаел Енрике откри резултата, в самия край на първото полувреме Даниел Генов изравни. Успехът за гостите донесе Али Соу с гол в 72-ата минута.

Така "червените" постигнаха втора поредна победа и се изкачиха на 1-во място в класирането със 7 точки. Ботев Враца остава с 3 т. и заема 8-ма позиция преди изиграването на останалите срещи.

В следващия кръг врачани гостуват на Берое, докато ЦСКА приема Славия. Преди това обаче "червените" започват своя европоход с домакинство на малтийския Сиренс в четвъртък.

ЦСКА можеше да поведе още във 2-ата минута, когато Венцислав Керчев увисна при висока топка и тя попадна в Али Соу. Нападателят се справи със съпротивата на Илия Миланов и остана сам срещу Красимир Костов, който изби в корнер.

След неговото изпълнение отново голмайсторът на "червените" засече, но вратарят беше на мястото си. Гостите продължиха да доминират и голът не закъсня. В 17-ата минута Греъм Кери получи дълъг пас от десния фланг и овладя. Последва центриране на далечната греда, където Рафаел Енрике надскочи всички и с глава изведе ЦСКА напред – 1:0.

Пет минути по-късно "армейците" пропиляха нова отлична възможност за гол. След разбъркване в наказателното поле, Кери стреля, но взетият през лятото от Струмска слава защитник Димитър Буров изби точно от голлинията. После удар на Юнус Санкаре излезе в аут, а Костов улови опит на Енрике да го преодолее.

Постепенно Ботев изравни играта, а в 44-ата минута Жеферсон получи контузия и беше сменен от Петър Занев. И секунди по-късно домакините изравниха именно през зоната на ветерана. Атанас Зехиров шутира от малък ъгъл и Густаво Бусато не се намеси добре. Той изби топката право в Даниел Генов, който нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:1!

Малко след подновяването на играта Соу отново беше близо до гола. Той стреля по земя от удобна позиция, но в последния момент Керчев успя да отклони пътя на топката. Ботев отговори в 53-ата минута, когато Петър Атанасов отправи много хубав изстрел към далечния ъгъл, но този път Бусато се намеси добре и изби с една ръка.

В 57-ата минута Стамен Белчев взе мерки направи двойна смяна. Дебют направи взетият през седмицата от Славия Георги Йомов, който замени Кери. Стефано Белтраме пък влезе на мястото на Юнус Санкаре. В 65-ата минута промяната можеше да даде резултат. Соу свали към юношата на Ювентус, който овладя на гръди и засече от воле, но на сантиметри от целта.

В 72-ата минута ЦСКА отново поведе. Тиаго Родригес с чудесен пас изведе Соу, който се справи с Керчев и преодоля Костов за 2:1! До края не падна нов гол и гостите спечелиха.

Ботев Враца - ЦСКА 1:2

Голмайстори: 0:1 Енрике (17), 1:1 Генов (44), 1:2 Соу (72)

Ботев: 33. Костов, 81. Зехиров, 5. Добрев, 37. Керчев, 14. Буров, 18. Миланов, 7. Ивайлов, 28. Златински (79-Узунов), 9. Генов, 11. Ненов, 10. Атанасов (70-Том)
Треньор: Антони Здравков

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 3. Жеферсон, 13. Санкаре (57-Белтраме), 21. Юга, 7. Енрике (81-Кейта), 20. Тиаго (81-Ахмедов), 8. Кери (57-Йомов), 22. Соу
Треньор: Стамен Белчев

Враца, ст.: "Христо Ботев"
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Керчев, Ивайлов, Гаджев, Генов (Ботев); Юга, Матей (ЦСКА)