ЦСКА постигна първо равенство по време на подготовката си в Турция.

"Червените" и казахстанският шампион Астана не си вкараха голове при много силен вятър в Белек. За съперника на родния евробоец това бе първа контрола през тази година.

Момчетата на Саша Илич отново не убедиха с представянето си, след като досега загубиха с 0:1 от Санфрече Хирошима и 1:3 от ЛАСК Линц, а надвиха трудно полския опашкар Гурник Забже с 3:2.

Интересното е, че ЦСКА имаше и късмет, защото на два пъти удари на Астана намериха гредите.

През първото полувреме армейците започнаха по-добре и Дюкенс Назон направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира, но защитник в жълт екип изби. Секунди по-късно Тибо Вион шутира силно по земя, но право в ръцете на стража Заруцкий.

В 12-ата минута Астана отвърна с далечен изстрел на Басманов в левия страничен стълб на Бусато.

В 23-ата минута шут на Юрген Матей от далечна дистанция мина покрай вратата на "жълтите". В 30-ата минута Густаво Бусато показа класата си и спаси сигурен гол. Абат Аймбетов бе изведен сам срещу бразилския страж, след което отправи удар, който стражът спаси.

Секунди по-късно изстрел от над 30 метра на Исламбек Куат срещна горната греда. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част червените стартираха по-силно и в 53-ата минута Тибо Вион отново опита силен шут от далелечна дистанция, но стражът на Астана се намеси на ниво.

Густаво Бусато изстреля топката силно напред от собственото си поле в 58-ата минута, а тя прехвърли стража на Астана, но не успя да намери очертанията на вратата. Така бразилецът за малко да ознаменува добрата си игра и с попадение в срещата. Секунди по-късно Лазар Туфегджич шутира, а Заруцкий отрази.

След малко повече от час игра старши треньорът на ЦСКА Саша Илич замени всички свои полеви футболисти с изключение на вратаря, който минута по-рано бе спасил още едно чисто голово положение на Басманов, който излезе сам срещу него. До края на двубоя червените владееха инициативата, но нямаха шанс пред гола и мачът приключи при нулево равенство.

Следващата контрола на ЦСКА в Анталия е на 29 януари (неделя).

ЦСКА - Астана 0:0

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), Юрген Матай (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 27. Маурисио Гарсес, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Илия Шаламанов (в), 4. Менно Кох, 8. Станислав Шопов, 13. Галин Минков, 14. Тобиас Хайнц, 20. Радослав Живков, 22. Енес Махмутович, 24. Павел Жабов, 26. Марселино Кареасо.