Спортист и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на Градския стадион в Своге. Павлин Чиликов даде аванс на домакините в 62-ата минута, а 15 минути преди края Маурисио Гарсес изравни.

През първото полувреме Стефано Кунчев отрази удари на Бисмарк Чарлс и Жеферсон Телес, като така не позволи на лидера в Първа лига да поведе в резултата. В 41-ата минута футболистите на Спортист организираха опасна атака, при която Филип Ангелов изведе Йоан Маринов в наказателното поле, но Менно Кох се намеси решително.

На полувремето старши треньора на ЦСКА Саша Илич пусна в игра Юрген Матай и Амос Юга. Браян Морено отбеляза гол за „армейците“, но попадението бе отменено поради засада. В 62-ата минута на мача Павлин Чиликов засече балонно центриране в наказателното поле и с хубав изстрел с глава в левия ъгъл на вратата се разписа за 1:0.

В 75-ата минута Менно Кох центира отляво и намери Маурисио Гарсес в наказателното поле, който овладя на гърди и с хубав изстрел от въздуха направи 1:1.

След паузата в първенството заради европейските квалификации на националните отбори ЦСКА посреща на стадион "Българска армия" състава на Черно море (Варна) в 1/4-финален сблъсък в турнира за Купата на България. Двубоят е насрочен за 4 април (вторник) от 20:00 часа.

Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в) (к), 4. Менно Кох, 13. Галин Минков, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 3. Жеферсон Телес, 11. Лазар Туфегджич, 14. Тобиас Хайнц, 17. Бисмарк Чарлс, 28. Браян Морено, 30. Дауда Бамба.

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 10. Маурисио Гарсес, 21. Амос Юга, 20. Радослав Живков, 24. Иван Митрев, 2. Юрген Матай, 5. Брадли де Нойер, 7. Джонатан Линдсет, 16. Асен Дончев.