Отборите на Милан и Дженоа завършиха 2:2 във вълнуваща среща от 12-тия кръг на италианската Серия А.
Първото полувреме бе равностойно и логично двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.
Втората част започна ударно за домакините и само две минути след подновяването на играта те откриха резултата чрез Матия Дестро. Пет минути след това Калабрия възстанови равенството, но в 60-тата минута Дестро отново изведе своя отбор напред в резултата. Десетина минути преди края Калулу направи 2:2 и оформи крайния резултат.
След равенството Милан остава на първо място, но Интер вече диша във врата на градския си съперник и е само на точка зад него.
През първите десет минути двата отбора си размениха по една опасна атака, но до нещо по-сериозно така и не се стигна.
Първото по-опасно положение в мача се откри пред домакините. Матия Дестро навлезе в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда.
В 38-мата минута Милан пропусна най-добрата си възможност от началото на мача. Анте Ребич се озова очи в очи с вратаря на Дженоа, но изстрелът му бе отразен от Перин и "росонерите" се задоволиха само с корнер.
Това бе и всичко по-интересно за първото полувреме.
Две минути след подновяването на играта "грифоните" откриха резултата чрез Матия Дестро. Шомуродов стреля отдалеч, Донарума отрази, но Дестро бе точен при добавката и даде аванс на домакините.
Пет минути по-късно Милан изравни. Калабрия отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, ударът му прелетя покрай вратаря на Дженоа и се оплете в мрежата му.
Гостите погледнаха по-уверено към трите точки, но в 60-тата минута Матия Дестро за втори път препарира Донарума и отново даде аванс на "грифоните".
Десетина минути преди края Калулу се възползва от разбъркване в наказателното поле на Дженоа и успя да изравни резултата.
Това бе и всичко по-интересно в този мач.
Дженоа - Милан 2:2
Голмайстори:
1:0 - Дестро 47'
1:1 - Калабрия 52'
2:1 - Дестро 60'
2:2 - Калулу 82'
Дженоа: Перин, Бани, Голданига, Масиело, Гильоне, Шомуродов, Лерагер, Стураро, Пелегрини, Дестро, Пяца
Милан: Донарума, Калабрия, Калулу, Романьоли, Далот, Кеси, Тонали, Ребич, Чалханоглу, Кастийехо, Леао







Ефремова: Минималната заплата е сред приоритетите на правителството
Над 3100 работни места са разкрити по "Младежка заетост+"
Пожар бушува край Ямбол, силният вятър усложнява гасенето
Зеленски: Украйна нанесе "уникален" удар по руската военноморската база в Новоросийск
Шишков: Започваме кампания "Регионите говорят” и връщаме надеждата
Как в Бургас се справиха с група "ловци на педофили"?
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Продажбите на коли на ток растат, но Tesla e сама срещу китайците
Mazda 767B за близо 2 милиона долара пламна на „Лагуна Сека“
Дакота Дичева претърпя операции и на двете си ръце
Пет категории с преборвания за Балканиадата в Копривница
Ислам Махачев и Иън Мачадо Гари се срещнаха лице в лице преди UFC 330
Дейна Уайт не изключва създаването на женска BMF титла
Белтък пази способността на мускулите да се възстановяват
Талията насочва за наличието на сърдечносъдов риск повече от ИТМ
Молекулярен механизъм може да стои в основата на прееклампсията
Колко пъти и кога е най-добре да се храним през летните горещини?
Коментари
Напиши коментар13:01 | 24 апр 2024 г.
23:19 | 18 дек 2020 г.
07:52 | 18 дек 2020 г.
11:58 | 17 дек 2020 г.
11:23 | 17 дек 2020 г.
09:09 | 17 дек 2020 г.
07:20 | 17 дек 2020 г.
00:18 | 17 дек 2020 г.
00:13 | 17 дек 2020 г.
23:54 | 16 дек 2020 г.
Напиши коментар