Утре France Football ще обяви финалният списък с кандидатите за Златната топка, която не беше връчена миналата година заради пандемията с коронавирус.
И големият потърпевш тогава беше голмайсторът на Байерн Мюнхен Роберт Левандовски, обявен от ФИФА за играч №1 на планетата. Полякът обаче минава за големия фаворит и тази година.
"На мен ми е ясно, че всяко силно представяне на клубно или национално ниво ще подсили шансовете ми да спечеля Златната топка. През последните два сезона спечелих много награди и показах, че имам правото да мисля за Златната топка", обясни Левандовски.
"За мен би било огромно признание и голяма чест, ако спечеля. Горд съм да бъда част от фаворитите. Надявам се да няма много политика в избора и гласовете да бъдат изцяло обвързани с представянето на терена", допълни снайперистът, който строши рекорда на Герд Мюлер за най-много вкарани голове в Бундеслигата в рамките на един сезон.
Шесткратният носител на Златната топка Лионел Меси и петкратният победител Кристиано Роналдо по традиция са в листата на фаворитите. Тази година там ще бъдат също така двама играчи на европейския първенец Челси - италианският национал Жоржиньо и Н'Голо Канте.








Министър Найденов обеща пред Кьовеши прозрачност при избора на европейски прокурор от България
Тежка катастрофа в София със загинал и много ранени, ударили са се автобус и коли
Централна емисия
5 хитри комбинации с дънки за всеки повод
Дронове срещу реактивни самолети: Струва ли си да се харчат милиарди?
Европа складира достатъчно газ, за да избегне нова енергийна криза
Почина британският актьор Антъни Хед
Eлектромобилите се забавят, но няма връщане назад
Cybertuck стана спасителен автомобил в... Казахстан
Светотатство - Porsche 911 се превръща в комби!
Peugeot E-208 ще получи китайски електромотор
Сребро за Християн Георгиев в Германия
Почина големият треньор по борба Николай Минчев
Роджър Грейси: Надявам се жиу-жицу никога да не стане олимпийски спорт
Джош Хокит предизвика Алекс Перейра: „Алекс Перейра, искам да направя „чама“ на майка ти“
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Коментари
Напиши коментар12:50 | 24 апр 2024 г.
14:45 | 16 окт 2021 г.
13:13 | 11 окт 2021 г.
13:10 | 11 окт 2021 г.
13:05 | 11 окт 2021 г.
03:24 | 10 окт 2021 г.
20:15 | 8 окт 2021 г.
14:00 | 8 окт 2021 г.
13:58 | 8 окт 2021 г.
11:59 | 8 окт 2021 г.
Напиши коментар