Минесота поведе с 2:0 в плейофа срещу Денвър след победа със 106:80 във втория мач от серията в Националната баскетболна асоциация.

Карл-Антъни Таунс завърши с 27 точки и 12 борби, а Антъни Едуардс също отбеляза 27 точки и Минесота се наложи убедително срещу шампиона Денвър и във втората среща от полуфинала в Западната конференция.

Минесота стигна до успеха, макар че игра без центъра Руди Гобeр, който получи почивка заради раждането на първото си дете.

Минесота демонстрира отлична игра в защита и успя да опази звездата на Денвър Никола Йокич, който завърши с 16 точки и 16 борби.

Третият мач от серията е в Минеаполис в петък.

Ню Йорк спечели първия мач от серията срещу Индиана от полуфинала на Изток след успех със 121:117.

Джейлън Брансън наниза  43 точки и добави 6 борби и 6 асистенции за победата на Никс. Брансън преминава границата от 40 точки в четвърти пореден мач и уверено води Ню Йорк към финала на Изток.

Донте ДиВинченцо завърши с 25 точки, 21 от които реализира през второто полувреме.

За Индиана се отличи Майлъс Търнър с 23 точки.

Срещи от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Западна конференция

Денвър - Минесота - 80:106

* Минесота води с 2:0 победи в серията. Играе се до четири успеха от седем мача.