Вратарят Едерсон ще отсъства до четири седмици от състава на Манчестър Сити заради контузията, получена по време на двубоя от английското първенство по футбол с Ливърпул, съобщава Sky Sports. Това поставя бразилеца под въпрос за ключовия мач за титлата във Висшата лига срещу Арсенал.

Едерсон напусна терена през второто полувреме, след като се сблъска с нападателя на мърсисайдци Дарвин Нунес. Това нарушение дори доведе до дузпа за Ливърпул, с която Алексис Мак Алистър изравни за крайното 1:1.

Едерсон няма да игре между три и четири седмици, което го поставя под въпрос и за мача с временния лидер в класирането Арсенал, който е насрочен за 31 март. Той със сигурност ще пропусне четвъртфиналите за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА), но в този турнир така или иначе пази резервата Щефан Ортега.

След мача с Арсенал, Сити играе срещу Астън Вила и Кристъл Палас.

Снимка: БГНЕС