Един член на делегацията на Уганда на олимпийските игри в Токио това лято е дал положителен тест при кацането си в Япония.
Това е първият случай на потвърдено заболяване от COVID-19 в отбор, пристигащ от чужбина, съобщава NHK.
Делегацията на Уганда, съставена от деветима души, кацна на летище "Нарита" край Токио около 18:00 местно време. Положителният тест е даден минути след приземяването на самолета и заболелият е настанен в специално държавно заведение.
Останалите спортисти и треньори от Уганда са се отправили към Осака, където ще проведат тренировъчен лагер.
Всички членове на делегацията на Уганда са с поставени две дози "АстраЗенека" и са дали отрицателни тестове за COVID-19 в последните 72 часа.
Снимка: БГНЕС








Москва затвори временно 4 летища заради масирана атака с дронове
Какво не се прави на 22 юни: Църковен празник, поличби и забрани
След лазерно сканиране: 128 са сградите в Баба Алино
Британците недоволни от Брекзит, по-добрият живот така и не дошъл
Украински дронове над Москва затвориха временно летищата
Продължават арестите след смъртта на жената, скочила без въже в пропаст
Как да предпазим двигателя от прегряване в жегите
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Дейвид Бенавидес посочи най-великия мексикански боксьор в историята
Иън Гари: Ще разбия Махачев и ще му взема титлата
Дейна Уайт: Колизеумът поиска 150 милиона долара за евентуална битка между Мъск и Зукърбърг
Маурисио Сулейман очаква споразумение за двубоя между Усик и Кабайел
CAR-T терапия помага за бъбречна трансплантация при високи нива на антитела
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Коментари
Напиши коментар11:19 | 24 апр 2024 г.
21:28 | 20 юни 2021 г.
Напиши коментар