Черна гора чака с нетърпение мача с България на 11-и октомври, за да се реваншира пред феновете си за тежкото поражение с 0:3 от Чехия в европейска квалификация снощи.

Нападателят Стефан Мугоша, който иначе рита за Инчон Юнайтед в корейското първенство, обобщава настроението в съблекалнята: "Всяка надежда да се класираме на Евро 2020 е загубена. Но фланелката с държавния герб винаги тежи и иска да бъдем отговорни. Всеки играч е сигурно, че ще даде максимума и всичко от себе си да играе за националния отбор и ние едва чакаме следващата ни среща, казва Мугоша, цитиран от сайта Кафе дел Монтенегро.

"Тежка загуба за нас. Получихме три гола от три контраатаки. Имахме своите шансове в първото полувреме. Трябваше да вкараме гол. Ако го бяхме направили, мачът можеше да има друг изход. Чехите показаха през второто полувреме колко са опасни на контраатаки.

"Имаме доста нови момчета в отбора, имаме нов треньор. Нужно е време да се напаснем едни на други. Но имаме отборен дух, това ни дава право да бъдем позитивни за бъдещето, казва още 28-годишният нападател.

Черна гора и България имат по 2 точки до момента в квалификациите, като всеки от отборите ще се опита да запише първа победа другия месец.