Карлос Насар беше посрещнат в България както подобава - като национален герой.
Още на пистата на ВИП терминала на летище „Васил Левски“ семейството и близките на Карлос Насар посрещнаха българската делегация, която се прибра в София след поредния колосален успех на родния щангист. Питка, лавров венец и звуците от гайди направиха още по-специална атмосферата за Насар, който за трети път е световен шампион.
Родната суперзвезда във вдигането на тежести кацна малко преди 23:00 часа, а след половин час вече беше във фоайето на летището, където отговори и на журналистическите въпроси.
Пред медиите Насар сподели надеждите си за втора олимпийска титла още през 2028 г. Той подчерта и пълното си доверие в треньора Асен Златев, който е успял да го запази здрав през подготовката, а и след Световното в Норвегия.
"Чувствам се на правилното място, когато съм у дома. Радвам се, че изпълних това, което обещах. Медалът е в багажа, пристига.
С такива хора като Христо Стоичков и всички тези, които ме подкрепят – мога да вдигна целия свят. Имал съм доста по-оспорвани състезания, и това беше трудно с иранските съперници. Три щаба играха срещу мен и заради това двама не успяха да вземат медали. Малко ме разклатиха на изхвърлянето, но не успяха да ме стигнат на изтласкването.
Между движенията Пирос Димас дойде и ми каза: „Искам да съм спокоен, ти си най-добрият на изтласкването“. Аз съм го показвал.
През главата ми минаваше само, че искам по-бързо да дойде моят опит и да покажа, че случилото се беше недоразумение“, обясни щангистът.
„В последните три месеца в подготовката си не бях изтласквал повече от 210 кг. За състезанието щях да изтласкам толкова, колкото ми трябваха да победя“, отговори Насар.
"Имам известни болки в раменете, но те са мускулни и няма нещо притеснително.
Три щаба играха срещу нас и беше трудно. Забързваха ни, забавяха ни, но овладяхме положението и ако ще и 5 щаба да играят срещу нас…
Дори и да нямам състезания – няма да спирам подготовката. Това лято спрях за малко, но това доведе до други проблеми от раменете – мобилността.
Имам да трупам опит на изхвърлянето. Направих три опита и все едно различни движения. Все едно не се вижда от просто око, но който разбира е наясно с това. Аз твърдо стоя зад Асен Златев, защото работата с него ми влияя е много добре.
Надявам се през 2028 г. да стана двукратен олимпийски шампион“, завърши Насар с голямото си желание./БГНЕС







Радев ще наблюдава дейността на МВР, МВнР и службите, Пеканов - НСИ
За всеки трети справянето с цените трябва да е приоритет №1 пред кабинета "Радев"
Имотната мафия в София - измами за милиони: Властите погват и нотариусите
Откриха труп в района на подлеза при НДК в София
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България
Премиерът Радев разпредели ресорите на вицепремиерите
Бившият национал по футбол Сергей Ребров внесе част от гаранцията за Ермак
НСИ изчисли: Средната работна заплата e 1407 евро
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Безпощаден: Стефан Стефанов е полуфиналист на Евро 2026
Красимир Инински: В София стартираме новите тенденции в европейския бокс
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Катя Ивкова: Специалистите по здравни грижи заслужават достойно представителство в Световната здравна асамблея догодина
Коментари
Напиши коментар01:43 | 12 окт 2025 г.
01:43 | 12 окт 2025 г.
01:23 | 12 окт 2025 г.
00:50 | 12 окт 2025 г.
00:29 | 12 окт 2025 г.
00:16 | 12 окт 2025 г.
Напиши коментар