Борусия Дортмунд постигна трудна победа над втородивизионния Айнтрахт Брауншвайг и се класира за 1/8-финалите на Купата на Германия. Попаденията за успеха, с който тимът приключва 2020 година, отбелязаха Матс Хумелс (12') и Джейдън Санчо (90+2')

Въпреки колебливите си изяви в Будеслигата, "жълто-черните" се представят на ниво за Купата и записват втора победа, след като в първия кръг разгромиха Дуисбург с 5:0.

За да стигне дотук, Айнтрахт поднесе изненада срещу Херта Берлин в зрелищен мач, спечелен от "лъвовете" с 5:4. Отборът от Брауншвайг също изпитва проблеми във второто ниво на немския футбол, намирайки се само на точка от опасната зона.

Временният старши треньор на "Бе Фау Бе" Един Терзич даде почивка на част от звездите си, а головата машина Ерлинг Халанд, който продължава да лекува контузия, както и талантливият Юсуфа Мукоко, останаха извън групата.

Опитният Матс Хумелс изведе своя отбор с капитанската лента, а останалият вечно верен на клуба Марко Ройс се включи от пейката в 63-тата минута.

16-годишният талант Мукоко отбеляза първия си гол в мъжкия футбол през уикенда при загубата с 1:2 от Унион Берлин, като по този начин се превърна в най-младия реализатор в историята на Бундеслигата.

Двата тима започнаха предпазливо срещата, а още при първата си по-опасна ситуация пред противниковата врата Борусия откри резултата. Матс Хумелс се ориентира най-добре в наказателното поле при центриране от пряк свободен удар, а от позицията си опитният защитник нямаше как да сбърка.

В 17-ата минута Тигес засече подобно на головото центриране, но изстрелът му с глава мина покрай вратата на Фейзич.

Малко по-късно домакинският страж допусна кошмарна грешка при изнасянето на топката, но Юлиан Брант разочарова и стреля високо над целта.

Футболистите на Даниел Майер отговориха с добра възможност пред Марвин Хиц, но ударът на Марсел Бер се оказа прекалено слаб, за да затрудни швейцарския вратар.

В 35-ата минута добри индивидуални действия на 17-годишния Белингам завършиха с мощен изстрел в страничния стълб. До края на частта "лъвовете" се опитаха да застрашат вратата на "жълто-черните", но без успех.

Още в началните минути след почивката гостите организираха две добри атаки. При първата Санчо изведе сънародника си Джуд Белингам очи в очи с Фейзич, но стражът скъси ъгъла и спаси, а малко след това удар на Брант срещна мрежата от външната страна.

В 56-ата минута дойде и най-чистото голово положение пред домакините. Абдулахи намери по прекрасен начин връхлитащия Марсел Бер, който разтресе напречната греда.

10 по-късно Рейна намери пролука между двама футболисти на Айнтрахт и опита удар по посока противниковата врата, но той се оказа твърде неточен.

5 минути преди края на срещата Тигес пропусна златна възможност да осигури спокойствие на своя тим с второ попадение, но от чиста позиция не успя да преодолее Ясмин Фейзич.

Вместо това няколко секунди по-късно домакините получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Братът на Тони Кроос – Феликс, се нагърби с изпълнението, което обаче мина на безопасно разстояние.

Във втората минута от добавеното време Джейдън Санчо сложи точка на спора. Англичанинът бе изведен от Марко Ройс сам срещу вратаря, преодоля го хладнокръвно и оформи крайния резултат.

Айнтрахт Брауншвайг – Борусия Дортмунд 0:2

0:1 – Хумелс 12‘

0:2 – Санчо 90+2'

Айнтрахт Брауншвайг: Фейзич, Шлютер, Видра, Николау, Вийбе (Цигелe – 73‘) , Камербауер, Бен Бала (Кроос – 80‘), Кауфман (Швенк – 86‘), Кобилански (Ото – 73‘), Бер, Абдулахи (Прошвиц – 80‘)

Борусия Дортмунд: Хиц, Морей (Мюние – 83‘), Загаду, Хумелс (Аканджи – 46‘), Герейро, Дилейни, Белингам (Витсел – 76‘), Брант (Ройс – 63‘), Санчо, Тигес, Рейна (Азар – 83‘)