Арсенал - Ливърпул, среща от 3-ия кръг на Висшата лига, стадион "Емиратс", 22.00 часа българско време, главен съдия Нийл Суорбик.
Контузени и наказани за Арсенал: Томаш Росицки, Джак Уилшър и Дани Уелбек.
Контузени и наказани за Ливърпул: Джордан Хендерсън, Даниел Стъридж, Джо Алън и Джон Фланагън
ПРОГНОЗА: Троен мач, който е изключително труден за прогнозиране. Тази среща може да свърши по всякакъв начин, за това ще се разграничим от категорични прогнози. „Червените“ са постигнали само един пълен успех при последните си 12 визити на своя лондонски опонент и това е през август 2011 г. с 2:0. Миналия сезон Арсенал се наложи у дома с 4:1.
По принцип в срещите между тези отбори има много голове. Само в последните 10 мача между двата отбора има отбелязани 33 гола, като 6 от тях са завършвали с над 2.5 гола. Това е едно своеобразно съперничество между двата града – Лондон и Ливърпул, а всеки един от тях иска да защити честта си.
До момента тези два тима имат изиграни точно 199 двубоя помежду си, а предстоящият ще е под номер 200. Балансът в изиграните до момента срещи е: 76 победи за Ливърпул, 51 равенства и 72 победи за Арсенал. Всеки един от двата тима има предимство на собствена земя, което донякъде е обяснимо.
На „Анфийлд“ статуквото е 53 победи за Ливърпул, 19 равенства, 26 победи за Арсенал. На домашна сцена "артилеристите" имат предимство, изразяващо се в 44 победи, при 32 равенства и 21 поражения. Във всеки един от последните 4 спора между Арсенал и Ливърпул неизменно налице е опцията „гол/гол“.
Сега обаче очакваме тактическо надлъгване между Арсен Венгер и Брендън Роджърс, което може и да лиши зрителите от футболно зрелище. Именно за това препоръчваме ставката "под 2.5" гола в мача.
Домакините от Арсенал започнаха по най-добрия начин кампанията след като победиха Челси за Комюнити Шийлд. След това обаче последва неочаквана загуба в лондонското дерби с Уест Хям. Въпреки това възпитаниците на Арсен Венгер се "вдигнаха" и победиха, макар и трудно, Кристъл Палас с 2:1 като гост.
От друга страна Ливърпул успя да постигне две минимални победи над Стоук Сити и Борнемут в началото на сезона. Това ще даде допълнително самочувствие на момчетата на Брендън Роджърс и те ще влязат с пълни сили в дербито с Арсенал. Алексис Санчес демонстрира отлична форма и е звездата на домакините.
Големия удар за Ливърпул при домакинството на Борнемут бе травмата, която получи Джордан Хендерсън. Капитана на Ливърпул нарани своето стъпало и ще пропусне визитата на Емиратс. Заради този проблем се очаква, Брендън Роджърс да заложи на Емре Джан в средата на терена.
Новото попълнение Роберто Фирмино пък все още не е готов за пълни 90 минути и отново ще остане на резервната скамейка. В атака, Брендън Роджърс отново ще заложи на Кристиан Бентеке, който отбеляза и първия си гол с екипа на Ливърпул преди седмица.
Резултат: Арсенал - Ливърпул 1:1







Времето в петък: Слънце, следобедни бури и захлаждане
Църковен празник на 15 май и поверия според народните вярвания
Колумбийски наемници се сражават срещу руските сили край Суми
Първи парламентарен контрол за кабинета "Радев"
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Джейк Пол: Ронда Раузи получава повече пари за завръщането си, отколкото Илия Топурия
Илия Топурия: Надявам се битката ми с Ислам Махачев да се случи
Валтер Уокър се завръща в клетката на UFC през юни
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Изследване на метилмалонова киселина – кога насочва към дефицит на витамин B12?
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Коментари
Напиши коментар15:19 | 24 авг 2015 г.
14:51 | 24 авг 2015 г.
14:33 | 24 авг 2015 г.
14:16 | 24 авг 2015 г.
14:08 | 24 авг 2015 г.
13:53 | 24 авг 2015 г.
13:49 | 24 авг 2015 г.
13:39 | 24 авг 2015 г.
13:34 | 24 авг 2015 г.
13:28 | 24 авг 2015 г.
Напиши коментар