Реал Мадрид – Ювентус, реванш от 1/4-финалите на Шампионите лига, 3:0 в първия мач, ст.: "Сантяго Бернабеу", начало: 21.45 часа наше време
Групата на Реал за мача:
Вратари: Навас, Касия, Лука
Защитници: Карвахал, Валехо, Варан, Марсело, Тео
Халфове: Кроос, Модрич, Каземиро, Йоренте, Асенсио, Иско, Ковачич
Нападатели: Роналдо, Бензема, Бейл, Васкес
Наказан: Рамос
Пропускат евентуален следващ мач при картон: Ковачич
Контузен: Начо
Групата на Юве за мача:
Вратари: Буфон, Счесни, Пинсолио
Защитници: Де Шилио, Лихтщайнер, Ругани, Бенатия, Киелини, Сандро
Халфове: Пянич, Кедира, Маркизио, Матюиди, Асамоа, Стураро
Нападатели: Куадрадо, Игуаин, Коста, Манджукич
Наказани: Дибала, Бентанкур
Пропускат евентуален следващ мач при картон: Сандро, Киелини
Контузени: Бардзали, Бернардески
Прогноза на Gol.bg:
Мнозина специалисти са убедени, че всичко в този сблъсък е предрешено. И няма как да е – Реал е хегемонът в Шампионска лига, разби с 3:0 Юве насред Торино в първия мач и в последните два сблъсъка срещу италианския първенец има голова разлика 7:1.
Треньорът на "кралете" Зинедин Зидан обаче изрично предупреди възпитаниците си, че срещат велик съперник и трябва да се вложат на максимум, за да успеят да продължат напред. Той няма да може да разчита на наказания капитан Серхио Рамос. Очакванията са Каземиро да бъде върнат в центъра на защитата, а Матео Ковачич да заеме мястото му в средата на терена.
Проблемите пред Юве са далеч повече. С наказания са Пауло Дибала и Родриго Бентанкур, докато Андреа Бардзали и Федерико Бернардески са с контузии и не попаднаха в групата. Добрата новина за Макс Алегри е, че Меди Бенатия и Миралем Пянич, които пропуснаха катастрофата в Торино, се завръщат след изтърпените санкции.
"Бианконерите" се славят с една от най-добрите защити на планетата, но неизменно допускат гол от Реал в последните седем мача. За последно торинци запазиха "суха мрежа" срещу този съперник през 2008 г., когато спечелиха с 2:0 на "Бернабеу" с два гола на Алесандро Дел Пиеро, който беше изпратен на крака от испанците фенове. Това беше и едва вторият успех на "старата госпожа" на този стадион.
Първият датира от сезон 1961/62, отново в 1/4-финални битки за КЕШ. Юве печели с 1:0, за да нанесе първата загуба на Реал в собствения му дом в Европа, което праща мача в историята. В крайна сметка се стига до трета среща, спечелена от "белия балет" с 3:1. Иначе балансът в Мадрид е 5 победи за Реал, 1 равенство и 2 успеха за Юве при голова разлика 8:6, а най-често срещания резултат е 1:0 – три пъти.
Най-голямата заплаха за гостите определено е Кристиано Роналдо, който има 9 гола в 6 мача срещу "бианконерите". През този сезон петкратният носител на Златната топка се е разписвал 14 пъти в турнира, или на всеки 58 минути. Нашата прогноза е, че неговата класа отново ще си каже думата и Реал ще продължи напред.
Прогноза: Реал Мадрид – Ювентус 2:0







Проф. Аргирова: Няма риск от епидемия от хантавирус
Инцидент в германски завод отне живота на работник, 30 души са пострадали
Абровски: Цените бяха изпуснати много преди еврото
Поискаха задържане под стража за четиримата имотни измамници
Тайван поиска САЩ да продължат да му доставят оръжия
Русия съди легендарната Елена Исинбаева за... 80 евро
Най-продаваната кола в историята празнува 60-годишен юбилей
Защо класическите Citroen-и нямат стандартен педал за спирачка
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Хърн: Фюри–Джошуа пропада при загуба в подгряващите мачове
Викторио Илиев и Златислава Чуканова ще се бият днес за финал в Сърбия
Рами Киуан смаза от бой поляк
Еди Хърн очаква Уордли да поиска реванш с Дюбоа
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментар10:46 | 11 апр 2018 г.
Напиши коментар