Лудогорец победи Берое с 1:0 като гост в равностоен мач от 26-ия кръг на efbet лига, игран на стадион "Берое" в Стара Загора.

Единственото попадение падна малко преди изтичането на час игра, когато Бърнард Текпетей матира пазената от Генади Ганев врата след асистенция на Пиерос Сотириу.

Куриозното е, че това се оказа единственият точен изстрел за "орлите" до 91-ата минута. Домакините имаха три точни стрелби (колкото и техният съперник). И двата отбора отправиха по 7 неточни удара, а владението на топката беше в полза на разградчани (64%).

Така родният хегемон събра 64 точки и се изстреля на цели 12 пред преследвача си ЦСКА, който вчера падна с 0:2 от Локомотив в Пловдив. Берое е осми с 32 пункта.

В първия кръг от плейофите Лудогорец приема Славия, докато Берое ще играе с един измежду ЦСКА 1948, Арда и Пирин Благоевград.

Симеон Мечев изпълни пряк свободен удар още във втората минута и центрира в пеналта, а там Фал игра с топката, но Падт улови. После Десподов центрира в наказателното поле, където Сотириу стреля с глава, но не намери очертанията.

Десетина минути след началото Фуртадо получи след корнер и центрира, а Фал засече с глава. Топката обаче мина на метър от гредата. На отсрещната врата Десподов овладя топката в наказателното поле и копна на втора греда, където Сотириу игра с глава, но не намери вратата.

Берое отново се втурна напред - Фал овладя на границата на пеналта и отправи хубав удар, но след рикошет топката мина на сантиметри от гредата в корнер. Лудогорец отвърна малко по-късно, когато Текпетей проби и навлезе в наказателното поле, след което центрира остро. Топката рикошира и попдна в Десподов, който стреля от малък ъгъл, но неточно.

Пет минути преди края на първата част се стигна до опасно разбъркване в наказателното поле на гостите след ъглов удар. На два пъти обаче удари на играчи на Берое срещнаха телата на съперникови футболисти.

Пет минути след подновяване на играта Десподов стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата. Минута след това Мариани центрира в наказателното поле, където Джонатан отправи триков удар с пета, но след рикошет топката излезе в корнер.

Резултатът бе открит в 59-ата минута с попадение на Текпетей. След постепенна атака за гостите топката достигна до Сотириу, който пое в пеналта и намери непокрития Текпетей, който прати топката в мрежата с удар от близка дистанция – 0:1.

В следващите десетина минути не стигна до сериозна опасност пред някоя от вратите, а играта бе накъсана с нарушения в центъра на терена. Четвърт час преди края отново Текпетей се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му в далечния ъгъл мина покрай вратата.

Минута по-късно Камара изведе Фал, който надбяга Вердон и пробва прехвърлящ удар, но топката мина над вратата. На отсрещната врата Недялков проби и центрира за Сотириу, но ударът на нападателя бе блокиран в корнер.

В следващата ситуация и удар на Каули бе избит в ъглов удар. Четири минути преди края Мариани отправи удар, но Падт спаси. Камара стреля много силно и точно от границата на пеналта, но отново вратарят на гостите се намеси.

В следващата атака и Серкан пробва удар от ъгъла на наказателното поле, но топката мина над вратата. В последната минута Спас Делев стреля от малък ъгъл, но Ганев изби.

Берое - Лудогорец 0:1

0:1 Бърнард Текпетей - 59'

Берое: 33. Генадий Ганев, 4. Христо Митев, 5. Сиам Бен Юсеф, 10. Серкан Юсеин, 11. Алиун Фал (86′ – 2. Джуниет Али), 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани, 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра, 99. Омар Камара

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 4. Сисиньо, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонзалвеш, 11. Кирил Десподов (66′ – 73. Рик Джонатан), 19. Пиерос Сотириу (90′ – 10. Матиас Тисера), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 37. Бернард Текпетей (83′ – 90. Спас Делев), 95. Каули Оливейра (90′ – 64. Доминик Янков)