Лудогорец обърна с 3:2 експериментален Левски в голово шоу на стадион „Хювефарма Арена“ и предвкусва 12-ата си поредна шампионска титла след жестоката издънка на ЦСКА. Двубоят в Разград предизвика доста емоции, имаше обрати и в двете посоки, но в крайна сметка „орлите“ измъкнаха скъпоценната победа.

Капитанът на домакините Кирил Десподов поведе своите към успеха с гол и две асистенции. Той откри резултата от спорна дузпа в 23-ата минута. След това Левски стигна до шокиращ обрат 1:2 след попадения на Илиян Стефанов в 33-ата минута и Филип Кръстев в 60-ата минута. С голове на Якуб Пьотровски в 66-ата минута и на Игор Тиаго в 72-ата минута Лудогорец обърна отново нещата в своя полза за крайното 3:2.

Така тимът на Ивайло Петев събра актив от 82 точки и води с точка пред ЦСКА само кръг преди края. Левски е 4-ти с 61 пункта и се очертава да играе бараж за участие в Лигата на конференциите.

И двамата треньори направиха доста промени в своите състави. Ивайло Петев извърши четири рокади в стартовата си единадесеторка в сравнение с тази от ремито 2:2 срещу ЦСКА 1948. Наставникът на Левски Елин Топузаков пък заложи на доста експериментален състав, като извърши цели 7 рокади.

Сблъсъкът на „Хювефарма Арена“ в Разград стартира нервно. В началните минути изобилстваха грешките в отиграванията и на двата тима. Хората на Ивайло Петев все пак имаха леко териториално превъзходство.

Интересните положения липсваха. Първото по-опасно такова дойде в 13-ата минута Клод Гонсалвеш стреля отдалеч, но не уцели целта. Малко след това Десподов нахлу в пеналта на Левски и се строполи на тревата след единоборство рамо в рамо с Келиан ван дер Каап. Реферът Никола Попов прецени, че няма основание да се отсъди дузпа.

Такава обаче Лудогорец получи в 21-ата минута. Тогава Десподов центрира от фал, а топката срещна разперената ръка на Келиан ван дер Каап. Нидерландецът обаче игра непозволено, след като бе изблъскан с ръце от Игор Тиаго. Реферът Никола Попов реши да посочи бялата точка, а ВАР не отмени решението му.

С изпълнението на дузпата се нагърби Десподов. Той би, Пламен Илиев уцели ъгъла, но не успя да спаси – 1:0.

Хората на Елин Топузаков обаче се вдигнаха и само 10 минути по-късно изравниха. Патрик- Габриел Галчев центрира перфектно към далечната греда, където Илиян Стефанов засече топката в мрежата пред погледа на Игор Пластун – 1:1.

Двубоят продължи двуостро. В 40-ата минута Филип Кръстев шутира отдалеч, но неточно. Точно преди почивката отново халфът на „сините“ стреля от пряк свободен удар, а Серджио Падт с мъка изби в корнер.

След антракта домакините излязоха по-нахъсани. Десподов и Кайо Видал нямаха шанс пред вратата на Андреев.

В 57-ата минута обаче Левски едва не обърна резултата. Джавад Ел Джемили нахлу в пеналта на разградчани със самостоятелен рейд. Той шутира, но тресна гредата.

След час игра обратът за „сините“ стана факт. Филип Кръстев нахлу в пеналта, след което пробва удар и след рикошет в Пластун кълбото влетя в мрежата на Падт – 1:2.

Радостта на гостите обаче не продължи дълго. В 66-ата минута Лудогорец се докопа до равенството. Пламен Андреев изби в корнер удар с глава на Тисера. Десподов изпълни статичното положение, а появилият се малко преди това Якуб Пьотровски с глава засече в мрежата на Левски – 2:2.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 72-ата минута. Десподов центрира към Игор Тиаго, който с глава заби 15-ия си гол от началото на сезона за 3:2.

В 76-ата минута Левски изрази сериозни претенции за дузпа. Стефанов пробва да центрира, а топката срещна ръката на Десподов в пеналта. Ръцете на капитана на домакините бяха прибрани отзад и реферът не отсъди удар от бялата точка, а само корнер.

До края не паднаха нови попадения. Най-чистото положение за Левски изпусна влезлият на смяна Краев. Така Лудогорец спечели може би своята шампионска победа.

Лудогорец - Левски 3:2

Голмайстори: 1:0 – Кирил Десподов (23 дузпа), 1:1 - Илиян Стефанов (33), 1:2 - Филип Кръстев (60), 2:2 - Якуб Пьотровски (66), 3:2 - Игор Тиаго (72)

Лудогорец: Серджо Падт, Франко Русо, Игор Пластун, Георги Терзиев, Клод Гонсалвеш, Фон Витри, Густаво Нонато, Тодор Неделев, Кайо Видал, Кирил Десподов, Игор Тиаго

Левски: Пламен Андреев, Келиян ван дер Каап, Кристиян Димитров, Сонко Сундберг, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев, Асен Чандъров, Марин Петков, Илиян Стефанов, Джавад Ел Джемили