Петият кръг в Бундеслигата предложи няколко големи зрелища и късни драматични голове. Байерн Мюнхен единствен продължава без грешка, а Шалке е единственият отбор, който все още няма спечелена точка.

В петък Борусия Дортмунд победи удобния си опонент Фрайбург с 3:1 на свой терен, но дълго време развръзката беше неясна. Пиер-Емерик Обамеянг вкара петия си гол за сезона и се изравни на върха в листата на реализаторите с Роберт Левандовски. Рафаел Герейро пък вкара гола на успокоението, а преди това Лукаш Пишчек се разписа във втори пореден кръг, след като близо три сезона нямаше отбелязан гол.

В събота гостуващият Байерн Мюнхен постигна късна победа с 1:0 над Хамбургер, който игра много смело, но в 88-ата минута се пропука. Универсалният Джошуа Кимих отново се изяви като реализатор, а Франк Рибери записа пета асистенция за сезона и е №1 в листата на най-добрите подавачи.

Хавиер Ернандес - Чичарито е един от героите на кръга. Той мушна хеттрик и помогна на Байер Леверкузен да обърне Майнц от 1:2 до 3:2 като гост с победен гол в 92-ата минута. Изключително зрелище си спретнаха приятните изненади Айнтрахт Франкфурт и Херта. Берлинчани повеждаха с 1:0 и 3:2, но "орлите" изравниха също в 92-ата минута.

В късния съботен мач Вердер Бремен победи Волфсбург с 2:1, вкарвайки скъпоценното попадение в 91-ата минута чрез Гебре Селасие. Така "бременските музиканти" спечелиха първи точки и изплуваха от зоната на изпадащите.

Айнтрахт Франкфурт - Херта 3:3
0:1 Ибишевич - 19', д.  1:1 Фабиан - 39'  2:1 Майер - 45'  2:2 Ибишевич - 58'  2:3 Есвайн - 65'  3:3 М. Хектор - 92'

Майнц - Байер Леверкузен 2:3
1:0 Мали - 31'  1:1 Чичарито - 32'  2:1 Бел - 35'  2:2 Чичарито - 67'  2:3 Чичарито - 93'

Хамбургер - Байерн Мюнхен 0:1
0:1 Кимих - 88'

Вердер Бремен - Волфсбург 2:1
0:1 Бауер - 69', а.г.  1:1 Ти - 86'  2:1 Гебре Селасие - 91'

Хофенхайм - Шалке 2:1
0:1 Чупо-Мотинг - 4'  1:1 Крамарич - 17'  2:1 Руп - 41'

Кьолн - РБ Лайпциг 1:1
0:1 Бърк - 5'  1:1 Осако - 25'