Още в първия мач от кръга между Аугсбург и Байер Леверкузен се стигна до исторически момент, защото Карим Белараби отбеляза гол №50 000 в Бундеслигата при успеха на своите с 3:1. Германският национал дори нямаше представа, че остава завинаги във футболните учебници с още едно върхово постижение.

Както е известно, той държи и рекорда за най-бързия гол в историята на първенството, вкаран в деветата секунда срещу Борусия Дортмунд през 2014 година. С два гола за "аспирините" в петък пък се отличи Хавиер Ернандес - Чичарито, който прави "дубъл" във втори пореден кръг.

В събота Борусия Дортмунд отново влезе в правия път, след като целият им сезон е на приливи и отливи. Пред празната Южна трибуна рурци разбиха Волфсбург с 3:0, а Лукаш Пишчек се превърна в най-опасния бранител в шампионата с петото си попадение.

Шампионът Байерн Мюнхен стигна до късно изравнително попадение срещу Херта и спаси точката при драматичното 1:1. Роберт Левандовски вкара топката в мрежата зад Ярстайн секунда преди изтичането на 97-ата минута, но пък "старата дама" поне сложи край на серия от 11 поредни поражения срещу баварците.

В неделя РазенБалшпорт Лайпциг изкова важна победа с 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах и се доближи на пет точки от Байерн. Най-добрият подавач в Бундеслигата Емил Форсберг се завърна ударно с гол и асистенция, а преди почивката Торган Азар пропусна дузпа за "жребчетата".

Интересното е, че в цели три мача бяха изпуснати наказателни удари, които повлияха пряко и върху крайния знак на срещите.