В петък Байер Леверкузен и Вердер Бремен се погрижиха да създадат емоции както на своите фенове, така и на тези на отборите, близо до тях в таблицата. "Аспирините" изпортиха дузпа чрез Йомер Топрак в 96-ата минута, като това беше пети пропуск от бялата точка за Байер през сезона.

Сметките показват, че петте пропуснати дузпи са коствали точно 10 точки на отбора, който сега можеше да е само на точка от зона Шампионска лига, вместо да бъде във втората половина на таблицата.

Шампионът Байерн Мюнхен практически капарира своята пета поредна титла, защото след изиграването на мачовете от кръга баварците дръпнаха с цели 10 точки на преследвача си РазенБалшпорт Лайпциг.

Най-успешният германски клуб напердаши Айнтрахт Франкфурт с 3:0, като два от головете бяха дело на Роберт Левандовски. "Орлите" играха смело и имаха своите възможности, но не показаха нужната ефективност.

РазенБалшпорт Лайпциг изненадващо загуби с 0:1 на свой терен от застрашения от изпадане Волфсбург. Феновете на стадион "Алианц Арена" бурно отпразнуваха на трибуните попадението на "вълците", защото то беше дело на бившия снайперист на мюнхенци Марио Гомес.

Издънка записа и неубедителният гост през този сезон Борусия Дортмунд. Треньорът Томас Тухел направи ротации след гръмката победа с 4:0 над Бенфика, която класира тима на четвъртфинал в Шампионската лига. Две груби грешки на Матиас Гинтер в защита и поредните фрапантни пропуски на Пиер-Емерик Обамеянг се оказаха в основата на успеха на Херта с 2:1 над Борусия.